המתווה של רפי פרץ לחזרה ללימודים: כיתות א'-ג' ילמדו עד 16:00

בבתי הספר היסודיים בכיתות א'-ג' הלימודים יתקיימו כאשר כל כיתה תחולק לשתי קבוצות מופרדות שלא יוכלו להפגש, כשכל אחת תלמד בכיתה אחרת ■ אחת הקבוצות תהיה באחריות מחנכת הכיתה, והקבוצה השנייה באחריות מחנכת של אחת מכיתות ד'-ו'

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר סגור
בית ספר סגורצילום: אילן אסייג

הממשלה תדון מחר (א') בבקשתו של שר החינוך רפי פרץ, להחזיר את בתי הספר וגני הילדים לפעילות. המתווה יעלה מחר לדיון בוועדת השרים לענייני הטיפול בקורונה.

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

פרץ אמר כי "המתווה מחזיר את מערכת החינוך לתפקוד, אם כי במתכונת שונה וזהירה". ביום חמישי האחרון, אמר מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב כי המשרד מתכונן לחזור ללימודים ביום ראשון הבא (3 במאי). הדיונים על חזרה ללימודים מתקיימים לאור החזרת השגרה במוסדות החינוך המיוחד בשבוע שעבר. עם זאת, מקרב תלמידי החינוך המיוחד - רק 3.5% חזרו ללימודים בשבוע שעבר.

המתווה לא עומד בשלב זה בדרישות משרד הבריאות, שקבעו שיש להפריד את התלמידים לקבוצות של עד 3 תלמידים בקבוצה, בלימודים של עד שלושה ימים בשבוע, בהתאם לאופן שבו החלו לפעול בתי הספר של החינוך המיוחד. בנוסף, המתווה לא מתייחס להתנגדות הסתדרות המורים שלא להתחיל את הלימודים ללא בדיקות חום בכניסה - מאחר שהלימודים בחינוך המיוחד כבר החלו מבלי לבדוק את החום של התלמידים בכל בוקר.

בנוסף, לפי המתווה של פרץ, הלימודים בכיתות א'-ג' יתקיימו ברצף בימים א'-ה' - ולא בסירוגין או עם חופשות לאחר כל כמה ימי לימודים כפי שהציעו במשרד הבריאות. לפי מכון גרטנר, המייעץ לממשלה בכל הקשור להתפרצות הקורונה בישראל, עדיף לקיים את הלימודים במתכונת של 4 ימי לימודים ועשרה ימי חופש או במתכונת של שבוע לימודים ולאחריו שבוע של חופשה.

שר החינוך, רפי פרץצילום: אוהד צויגנברג

המתווה של פרץ לחזרה ללימודים מתייחס לתלמידי הגן, תלמידי כיתות א'-ג' ותלמידי כיתות י"א-י"ב. בשלב זה אף אחת מהתוכניות לחזרה ללימודים לא כוללת את תלמידי כיתות ד'-י'. המתווה, דומה למתווים דומים שהוצגו בתקופה האחרונה. הוא מתייחס ללמידה במתכונת חלקית לצד המשך הלמידה מרחוק. בנוסף, המתווה כולל החזרה לעבודה של הגננות ושל המורות בכל שלבי הגיל, על מנת לגבות את שאר המורות.

לפי המתווה, הלימודים בגני הילדים יתחדשו כך שהגן יחולק לשתי קבוצות - בממוצע בכל קבוצה יהיו 15 תלמידים. כל קבוצה תלמד בגן שלושה ימים ברצף, ולאחר מכן שלושה ימים נוספים מהבית באמצעות למידה מרחוק. בנוסף, לפי המתווה של פרץ אפשר יהיה להפעיל את הצהרונים עד לשעה 16:00, במתכונת דומה.

בבתי הספר היסודיים בכיתות א'-ג' הלימודים, לפי פרץ, יתקיימו כאשר כל כיתה תחולק לשתי קבוצות מופרדות שלא יוכלו להפגש, כשכל אחת תלמד בכיתה אחרת. אחת הקבוצות תהיה באחריות מחנכת הכיתה, והקבוצה השנייה באחריות מחנכת של אחת מכיתות ד'-ו'. שתי הקבוצות ילמדו יום לימודים כמעט מלא, בימים ראשון עד חמישי. ההפסקות, לפי המתוה, יהיו בשעות שונות כדי למנוע חפיפה ומפגשים בין תלמידים. פרץ מתכנן לאפשר לצהרונים לפעול גם בבתי הספר כדי לאפשר לימודים עד השעה 16:00.

לגבי כיתות י"א-י"ב, פרץ מתכוון לאשר את חזרתם ללימודים בקבוצות של עד 10 תלמידים כדי להתכונן במרתונים בבתי הספר לבחינות הבגרות שיתקיימו בחודשים יוני-יולי. לפי פרץ, בחינות ההבגרות ייערכו בקבוצות של עד 15 תלמידים בכיתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker