משרד החינוך: החזרה ללימודים - אחרי יום העצמאות

התוכנית, שהוצגה על ידי מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, לא קיבלה עדיין את אישור משרד הבריאות ■ הרשויות המקומיות: אם הלימודים לא יחודשו ב-3 במאי, נוציא עובדים לחופשה ללא תשלום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ילדים משחקים
ילדים משחקים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: AFP

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר היום כי משרד החינוך מתכוון לחדש את הפעילות בבתי הספר וגני הילדים לאחר יום העצמאות, ב-3 במאי. אבואב אמר את הדברים בראיון לחדשות ערוץ 12. התוכנית לא קיבלה עדיין את אישור משרד הבריאות. 

בכך הגיב אבואב לדרישת הרשויות המקומיות בישראל להחזיר את מערכת החינוך לפעילות בעוד עשרה ימים - ב-3 במאי (יום ראשון). לדברי אבואב, מדובר בתאריך יעד, שמותנה באישור משרד הבריאות. בשלב זה במשרד הבריאות עדיין מזהירים מכך שפתיחת הלימודים מהווה סכנה להידבקות של מורים, אנשי צוות ומשפחות התלמידים. 

השבוע התחדשו הלימודים במוסדות החינוך המיוחד, אך נרשמה בהם נוכחות דלילה במיוחד. הלימודים במסגרות החינוך המיוחד מתקיימים בקבוצות של עד שלושה תלמידים בקבוצה, למשך שלוש שעות ביום, שלוש פעמים בשבוע. 

עם החזרה לשגרת לימודים הלימודים לא יתקיימו באופן מלא, התלמידים לא יעברו בדיקות חום בכניסה למוסדות החינוך, וילמדו בקבוצות במסגרת לימודים מצומצמת ולסירוגין. מורים ותלמידים בעלי מחלות רקע לא יגיעו ללימודים.

בשלב זה, העיסוק בחזרה ללימודים מתייחס בעיקר לתלמידי גני הילדים וכיתות א'-ג'. תלמידי י"א-י"ב יחזרו ללימודים רק בסוף יוני כדי להיבחן בבחינות הבגרות. 

שר החינוך רפי פרץ ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואבצילום: עופר וקנין

מוקדם יותר היום אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין, חיים ביבס, כי אם הממשלה לא תאשר לפתוח את מוסדות החינוך ב-3 במאי, הרשויות המקומיות בישראל יוציאו לחופשה ללא תשלום את כל עובדי החינוך המועסקים על ידי הרשויות. מדובר בעשרות אלפי סייעות, שרתים, מזכירות ועובדים נוספים, שייצאו לחופשה ללא תשלום, לפי האיום.

המכתב, שעליו חתמו כל ראשי הרשויות המקומוית בישראל, הועבר לראש הממשלה, בנימין נתניהו. נכתב כי "על אף שקיימות תוכניות להחזרת המערכת כולה, נראה שדינן להישאר במגירה עוד חודשים. אנו, ראשי הרשויות המקומיות קוראים לך לתקן את הנזק שנעשה. לא יעלה על הדעת שניתן יהיה לכנס 19 מבוגרים יחדיו או לחילופין לאפשר להם לעמוד בצפיפות בתורים וחנויות מסחר גדולות, אבל לא לאפשר ל- 17 ילדי הגן את השגרה הלימודית והחברתית לה הם כל כך זקוקים״.

ביבס הוסיף: ״החזירו את הילדים ללימודים ב-3 במאי או שלא תהיה לנו ברירה וכל עובדי החינוך ברשויות ייצאו לחל״ת. אנחנו עומדים לקראת בור שאין ממנו יציאה״

במשרד החינוך הודיעו היום על פתיחת בתי הספר, לאחר שהיו נעולים מאז השבתת מערכת החינוך ב-15 במרץ, כדי לאפשר את תחילת עבודת המנהלים, סגני המנהלים, המזכירות, והשרתים שיחזרו לפי הוראת המשרד, לעבודה ביום ראשון הקרוב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker