לקראת פתיחת בתי הספר: משרד החינוך מחזיר את המנהלים והמזכירות לעבודה

אם משרד הבריאות יאפשר לפתוח את בתי הספר, הלימודים צפויים להיפתח בהדרגה במשך תקופה ארוכה - ולא להתקיים כסדרם - אלא במסגרת שתאפשר להורים לצאת לעבודה ■ שר החינוך: ״מערכת החינוך חוזרת לשגרה - תחת מגבלות״

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר ברמת גן
בית ספר ברמת גןצילום: Oded Balilty/אי־פי
ליאור דטל
ליאור דטל

משרד החינוך הודיע על פתיחת בתי הספר, שהיו נעולים עד כה, וחזרה לעבודה של מנהלי בתי הספר, סגני המנהלים, המזכירות, מנהלי החשבונות והשרתים בכל בתי הספר. זאת, כדי להערך לחזרה למערכת החינוך לפעולה וכדי לרשום תלמידים לשנת הלימודים הבאה. 

משרד הבריאות עדיין לא אישר לפתוח את מוסדות החינוך. אם המשרד יאפשר לפתוח את בתי הספר, הלימודים צפויים להיפתח בהדרגה במשך תקופה ארוכה - ולא להתקיים כסדרם - אלא במסגרת שתאפשר להורים לצאת לעבודה. בבתי הספר לא צפויה להתקיים בדיקת חום והיא תוחלף בהצהרת ההורים על בריאות ילדיהם, בנוסף, התלמידים יפוצלו לקבוצות קטנות באחריות מורים שונים ואנשי צוות נוספים.

הלימודים יתקיימו או בסירוגין או באמצעות תקופות חופשה ארוכות. בימים האחרונים גוברים הקולות שקוראים למשרד החינוך לבטל את שנת הלימודים הנוכחית ולהתכונן לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה באופן שיאפשר לתלמידים לצמצם את הפערים. 

שר החינוך, רפי פרץ, אמר כי ״מערכת החינוך חוזרת לשגרה - תחת מגבלות״. מנכ״ל משרד החינוך שמואל אבואב הוסיף ״אנחנו ממשיכים במלוא המרץ כדי שמערכת החינוך תהיה ערוכה לחזרה הדרגתית לפעולה״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker