משרד החינוך הורה לבתי הספר: החזירו את תשלומי ההורים

לפי הנחיית המשרד, יש להחזיר רק את התשלומים שהשירות עליהם עדיין לא ניתן ■ במקרים שבהם בתי הספר רכשו מחשבים ניידים וטאבלטים מכספי ההורים, הגבייה לא תבוטל

ליאור דטל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית ספר סגור בנתניה, בשבוע שעבר
בית ספר סגור בנתניה, בשבוע שעברצילום: AFP

ברקע ההחלטה המסתמנת שלא לחזור לפעילות לימודית לאחר חופשת פסח, משרד החינוך הורה לבתי הספר ולגני הילדים להחזיר להורים את רוב תשלומי ההורים שהם שילמו בתחילת השנה, בעקבות המשך התפשטות הקורונה. מדובר בתשלומים עבור מסיבות כיתה, טיולים שנתיים, רכישת מחשבים ניידים וטאבלטים.

עם זאת, המשרד אישר להמשיך לגבות כספים עבור שיעורי העשרה פרטיים הניתנים ברוב בתי הספר (תל״ן), אם הם ממשיכים במתכונת מקוונת. אם שיעורי התל״ן אינם מתקיימים באופן מקוון - כמו למשל שיעורי יוגה, אמנות, מדע - יש להחזיר להורים את התשלום שבוצע עבורם בתחילת השנה.

תשלומי ההורים הם בסכומים שבין מאות שקלים לאלפי שקלים למשפחה בשנה: מ-500 שקל בכיתות הנמוכות בבתי הספר היסודיים, עד 1,200 שקל בתיכון. בצד שיעורי העשרה פרטיים הניתנים במימון ההורים בבתי הספר (תל״ן) ושירותים נוספים, כל משפחה משלמת עד 5,238 שקל לשנה בתיכונים, עד 4,818 שקל לשנה בחטיבות הביניים ועד 3,822 שקל לשנה בבתי הספר היסודיים.

בית ספר סגור בחדרה
בית ספר סגור בחדרהצילום: Ariel Schalit/אי־פי

לפי הנחיית המשרד, יש להחזיר רק את התשלומים שהשירות עליהם עדיין לא ניתן, למשל עבור טיולים שלא יצאו לפועל. ההוראה אינה חלה לגבי התשלומים עבור השתתפות בפרויקט השאלת ספרים, מכיוון שספרי הלימוד חולקו לתלמידים בתחילת השנה.

במקרים שבהם בתי הספר רכשו מחשבים ניידים וטאבלטים מכספי ההורים, הגבייה לא תבוטל, אך בית ספר שלא הספיק לבצע את הרכישה יחזיר את הכספים להורים. בנוגע לבתי ספר שבהם מתקיים פרויקט הזנה, ייגבה מההורים תשלום רק עד אמצע מארס.

לאחר החזרה ללימודים, כל בית ספר וגן ילדים יבחן אם יש צורך בחידוש התשלומים, וידאג לגבות אותם מההורים במידת הצורך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker