בשורה להורים: גני ילדים שבפיקוח חויבו להחזיר את הכסף. ומה עם הגנים הפרטיים?

גני הילדים והמעונות של ויצו ונעמת מחוייבים להחזיר להורים את התשלומים עבור הימים שבהם לא התקיימה פעילות בגלל השבתת מערכת החינוך ■ משרד הרווחה להורים: לפי החוק אינכם נדרשים לשלם על שירות שלא קיבלתם, למפעיל הגן אסור יהיה לפגוע בכם

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גן ילדים סגור בתל אביב
גן ילדים סגור בתל אביבצילום: עופר וקנין

משרד הרווחה, האחראי על החינוך לגיל הרך בישראל, הודיע היום (א') כי גני הילדים והמעונות מחוייבים להחזיר להורים את כל התשלומים עבור הימים שבהם לא התקיימה פעילות בגלל השבתת מערכת החינוך, החל מ-15 במארס. המשרד הודיע כי ההורים אינם נדרשים להמשיך לשלם עבור תקופה שבה לא מתקיימת פעילות, ולכן עליהם לבטל את הוראות הקבע או הצ'קים שנתנו מראש. ההודעה של המשרד לא מתייחסת לגני הילדים הפרטיים, אלא רק למסגרות המפוקחות על ידי המדינה כמו של ויצו ונעמת, בהם לומדים כ-20% מהילדים בגילאי 3-0.

משרד הרווחה אינו יכול להורות לגני ילדים ומעונות פרטיים להחזיר כסף להורים, אך במשרד פנו להורים לילדי הגנים הפרטיים, והבהירו להם כי לפי החוק הם אינם נדרשים לשלם על שירות שלא קיבלו וכי למפעיל הגן אסור יהיה לפגוע בהם בעקבות כך.

על צוותי החינוך במעונות לבדוק את זכאותם לדמי אבטלה, נכתב בהודעת המשרד, ובעלי הגנים הפרטיים נדרשים לבדוק את זכאותם לסיוע מהמדינה, בהתאם להנחיות משרד האוצר. 

בעקבות השבתת מערכת החינוך פנו מפעילי גנים פרטיים למשרדי הממשלה וביקשו סיוע שיאפשר להם להמשיך להפעיל את הגן בתום תקופת ההשבתה, מחשש שיקרסו עד אז. תשובותיהם לא נענו, לפי שעה, וכעת משרד הרווחה מפנה אותם למסלולי הסיוע הרגילים של המדינה לבעלי עסקים עצמאים.

בימים האחרונים נערכת הממשלה להמשך השבתת בתי הספר וגני הילדים גם לאחר חופשת פסח - באפריל ובמאי. עד היום, השבתת מערכת החינוך הסבה למשק נזקים כלכליים של כ-2.6 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker