מנכ"ל משרד החינוך: "נערכים לשיבוש משמעותי של שגרת הלימודים"

עדיין לא התקבלה החלטה אם להאריך את חופשת הפסח ■ 4,600 תלמידים ומורים שוהים כיום בבידוד, לאחר שחזרו מאחת המדינות הנדרשות בבידוד, או מכיוון שנחשפו לווירוס

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידי תיכון (אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה)
תלמידי תיכון (אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה)צילום: מיכל פתאל

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, העביר אתמול (א') מכתב למנהלי בתי הספר בכל הארץ, שבו הוא מבקש להכין אותם לשיבושים משמועתיים בלימודים. בשלב זה, למרות שמועות שונות, הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים מתקיימים כרגיל.

משרד החינוך הודיע כי הלימודים לאחר חופשת פורים יתחדשו ביום חמישי, ובשלב זה לא נבחנת אפשרות להאריך את החופשה. עם זאת, לא התקבלה החלטה בנוגע להארכת חופשת פסח. לדברי אבואב, במשרד החינוך נערכים לשיבושים משמעותיים במערכת החינוך.

לדברי אבואב, "מניעת או דחייה של התפרצות הנגיף היא המשימה הלאומית החשובה ביותר העומדת כרגע לפנינו, ולמען השגת המטרה, כל המערכות נרתמות. חשיבות יתר המשימות, כולל לימודים כסדרם, משנית למאמץ העיקרי של עיכוב ההדבקה ההמונית בישראל. בהיותנו אנשים מעשיים, הנחת העבודה שלנו היא שהמצב יוחמר והמערכה תחריף, לרבות שיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים, וגם לכך אנחנו מכינים את עצמנו. כולי תקווה שלא נגיע לשם. אבל אם נגיע, נבין כולנו את גודל השעה ונדע להקטין את הנזק למהלך הלמידה עד למינימום האפשרי". 

כ-4,600 תלמידים ומורים שוהים כיום בבידוד, לאחר שחזרו מאחת המדינות הנדרשות בבידוד, או מכיוון שנחשפו לנגיף הקרונה. לדברי אבואב, "האתגר המרכזי שעמו אנו מתמודדים הוא שמירת שגרת הלימודים תוך קטנת חשיפה אפשרית לנגיף במוסדות החינוך, ושמירת הקשר מול אנשי הצוותים החינוכיים, התלמידים וילדי הגן שהוכנסו לבידוד ביתי".

עוד נכתב כי משרד החינוך "תופר תוך כדי תנועה חליפות ייעודיות ללמידה מרחוק, שיצמצמו את הנזק שבהפסד הלימודיים". זאת, מכיוון שמשרד החינוך אינו ערוך כיום לקיום לימודים מרחוק לטווח ארוך. המערכות האינטרנטיות של המשרד מאפשרות על שמירת קשר עם המורה, קבלת משימות ותרגול החומר. 

יו"ר מנהלי בתי הספר העל יסודיים, מנשה לוי, מסר בתגובה: "מערכת החינוך אינה מוכנה ללמידה והוראה מרחוק. בחמש השנים האחרונות משרד החינוך מתרגל כל שנה את מערכת ההוראה והלמידה מרחוק במסגרת תרגיל ביטחון ארצי, וכל שנה המערכת של משרד החינוך קורסת. חבל שמשרד החינוך לא הסיק את המסקנות האופרטיביות הנדרשות מהקריסות החוזרות ונשנות ולא נערך בהתאם. יש להגדיל את יכולת שרתי האינטרנט שבהם משתמש משרד החינוך כדי שיוכלו לקלוט יותר מ-2 מיליון כניסות ולהכין מערכי שיעור מוקלטים מראש שניתן יהיה לשדר במקרה הצורך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker