המסעות לפולין יבוטלו? משרד החינוך: תלמידים שהוריהם בבידוד - יגיעו לבית הספר

תלמידים שחזרו מביקור בסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג ומקאו - גם לשהות קצרה - יידרשו להיות בבידוד בביתם למשך 14 יום ולא להגיע לבית הספר. במקרים כאלה, התלמידים לא נדרשים להמציא אישור מחלה מרופא

ליאור דטל
המעבדה המרכזית של משרד הבריאות בבית החולים שיבא שבה נערכות בדיקות לנגיף הקורונה
המעבדה המרכזית של משרד הבריאות בבית החולים שיבא שבה נערכות בדיקות לנגיף הקורונהצילום: תומר אפלבאום

משרד החינוך שוקל לבטל את מסעות התלמידים לפולין. כרגע לא ידוע מי ישלם את דמי הביטול. ביום חמישי הודיע המשרד להורים כי במקרה של ביטולים - ההורים ישלמו את דמי הביטול, המסתכמים בכ-100%-10% מעלות היציאה לפולין (כ-4,800 שקל לתלמיד).

אמש (שבת) הודיע משרד החינוך כי תלמידים בבית ספר בקרית חיים ששהו לצד התיירים מדרום קוריאה שחלו בווירוס הקורונה בעת טיול במצדה, יכנסו לבידוד החל מהיום. מדובר ב-60 תלמידים, חמישה מורים ומאבטח. התלמידים ייצטרפו לתלמידים מבאר שבע שפגשו את התיירים והוכנסו לבידוד. בסך הכל כ-90 תלמידים ומורים שוהים כיום בבידוד. 

לאור החשש מהתפשטות הקורונה, פתח משרד החינוך קו חם (שמספרו 1800-250-025) המאויש על ידי מומחים להתמודדות במצבי לחץ והוא החל לפעול היום. בנוסף, במשרד עודדו את המורים להציג לתלמידים בכל בתי הספר, סרטונים על נגיף הקורונה ודרכי הימנעות ושמירה על הגיינה. בשבוע שעבר הוציא משרד החינוך הנחיות שהועברו לכל בתי הספר בארץ לגבי בידוד תלמידים ששהו במדינות המזרח. 

לפי ההנחיות, שהגיעו לידי TheMarker, תלמידים שחזרו מביקור בסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג ומקאו - גם לשהות קצרה - יידרשו להיות בבידוד בביתם למשך 14 יום ולא להגיע לבית הספר. במקרים כאלה, התלמידים לא נדרשים להמציא אישור מחלה מרופא.

עם זאת, במשרד החינוך מאשרים לתלמידים ולמורים שאחד מבני משפחתם שוהה בבידוד, להגיע לבית הספר כרגיל, גם ללא אישור מרופא על כך שלא נדבקו במחלה.

לפי ההנחיות, "תלמידים ועובדי הוראה אשר לא נסעו ליעדים אלה ובביתם שוהה אדם בבידוד, יכולים להמשיך בשגרת חייהם ללא כל מגבלה ולחזור למוסד החינוכי וזאת ללא צורך באישור רפואי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker