נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין, נבחר לכהונה נוספת

סנאט האוניברסיטה הצביע בעד המשך כהונתו של רובין, וצפוי להכריע בקרוב אם פעילותו של רובין תבוצע לצד ועדה מיוחדת בראשות נשיא אוניברסיטת תל אביב לשעבר, פרופ׳ יוסף קלפטר

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' רון רוביןצילום: אייל טואג
ליאור דטל

סנאט אוניברסיטת חיפה הצביע שלשום (חמישי) בעד המשך כהונתו של נשיא האוניברסיטה, פרופ׳ רון רובין, לקדנציה נוספת. עם זאת, הסנאט צפוי להכריע בקרוב אם פעילותו של רובין באוניברסיטה תבוצע לצד ועדה מיוחדת בראשות נשיא אוניברסיטת תל אביב לשעבר, פרופ׳ יוסף קלפטר.

ועדת האיתור שפעלה למציאת הנשיא הבא של האוניברסיטה, הביאה את ההחלטה לאישור הסנאט, לאחר שרוב חבריה תמכו במתווה של המשך כהונתו של רובין לקדנציה נוספת.

בפגישה הקודמת של ועדת האיתור שהתקיימה בחודש שעבר, לא היה רוב לבחירתו של רובין לקדנציה נוספת, ואף אחד מהמועמדים לתפקיד - רובין ופרופ' גד ברזילי מהפקולטה למשפטים - לא קיבלו את הרוב הדרוש (שישה מתוך תשעה קולות). 

יוסף קלפטרצילום: תומר אפלבאום

ההחלטה המקורית של הוועדה הסתמנה כאי-אמון בנשיא האוניברסיטה, ויצרה קרע בתוכה. בתחילת החודש פורסם ב"הארץ" כי באוניברסיטה מתחולל מאבק פנימי, ואף מופעלים לחצים לאפשר לרובין להמשיך לקדנציה נוספת, הכוללים גם איום בביטול תרומות. בתגובה, דיקאן הפקולטה למדעי הרוח, פרופ' גור אלרואי, פירסם מכתב חריף שבו גינה התנהגות זו. 

יו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה, עו"ד דב וייסגלס, המכהן גם כיו"ר ועדת האיתור, הציג מתווה שנוי במחלוקת שלפיו רובין ייבחר לקדנציה נוספת ולצדו תפעל ועדה מייעצת. ועדת האיתור הצביעה בעד המתווה. החלטת הסנאט להאריך את כהונתו של רובין תועבר לאישור הוועד המנהל של האוניברסיטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker