מנכ"לית חדשה למועצה להשכלה גבוהה: מיכל נוימן

לאחר חצי שנה ללא מנכ"ל וגל עזיבות מתמשך במועצה, מונתה נוימן לכהן בתפקיד ■ תפקידה הקודם: סמנכ"לית אקדמיה ומזכירת המועצה להשכלה גבוהה

ליאור דטל
מיכל נוימן
מיכל נוימןצילום: מתוך אתר המועצה להשכלה גבוהה

לאחר חצי שנה ללא מנכ"ל - המועצה להשכלה גבוהה החליטה למנות את מיכל נוימן לתפקיד ממלאת מקום מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה והוועדה לתכנון ותקצוב. נוימן, סמנכ"לית אקדמיה ומזכירת המועצה, תחליף את המנכ"ל הקודם של ות"ת ומל"ג, מתניהו אנגלמן, שכיהן בתפקיד במשך שנה אחת בלבד, עד למינויו ביוני 2019 למבקר המדינה.

נוימן צפויה לכהן בתפקיד תקופה משמעותית מכיוון שהיא תמלא את מקום המנכ"ל לפחות עד להרכבת הממשלה הבאה והקמת ועדת איתור שתבחן מועמדים שונים לתפקיד. המינוי תלוי באישור הוועדה למינוי בכירים.

לאחר מינויו של אנגלמן לתפקיד מבקר המדינה, הודיע היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט, שלא ניתן למנות מנכ"ל חדש למועצה בתקופת ממשלת מעבר.

המועצה להשכלה גבוהה והוועדה לתכנון ותקצוב שלה, האחראית על הפיקוח ועל תכנון מערכת ההשכלה הגבוהה, ועל תקציב של כ-12 מיליארד שקל, מתנהלת ללא מנכ"ל כבר חצי שנה. אנגלמן עזב את התפקיד בפתאומיות כדי להתמודד על תפקיד מבקר המדינה, ולאחר מכן החל לכהן בתפקיד החדש. גם לפני כניסתו לתפקיד ביוני 2018, המועצה להשכלה גבוה תיפקדה ללא מנכ"ל במשך כמעט שנה.

נוימן, 53, היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב. היא עובדת במל"ג כ-23 שנים, שבהן הקימה וניהלה את האגף להערכת איכות במוסדות האקדמיים. בין היתר הובילה את הליך האקדמיזציה של מערך המכללות, ופעלה לייעול תהליכי אקרדיטציה והרגולציה של המועצה. נוימן מכהנת כיום כסמנכ"לית אקדמיה במועצה להשכלה גבוהה – ואחראית בתפקידה על הפן האקדמי בעבודת המל"ג כמו אישור תוכניות לימודים חדשות במוסדות להשכלה גבוהה.

היא תיכנס לתפקיד לאחר שבחודשים האחרונים נרשם גל עזיבות בצמרת המל"ג. סמנכ"לית התכנון מירב שביב עזבה את התפקיד לפני כחצי שנה בעקבות חילוקי דעות קשים עם אנגלמן, ולאחרונה הודיעה סמנכ"לית התקצוב שירה נבון על עזיבת התפקיד.

הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה פעלה במשך תקופה ארוכה בהרכב חסר, מאחר שלא נמצאו מועמדים שהיו מוסכמים על יו"ר המל"ג, שר החינוך הזמני, הרב רפי פרץ. לאחרונה מינתה המל"ג את פרופ' שמגר בן אליהו מאוניברסיטת תל אביב כחבר בוועדה. זאת, לאחר שפרץ פסל את מועמדותה של נשיאת אוניברסיטת בן גוריון לשעבר, פרופ' רבקה כרמי על רקע אידיאולוגי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker