מחר: המכללות הטכנולוגיות יושבתו לשעתיים

השביתה תתקיים ב-24 המכללות הטכנולוגיות המציעות לימודי תעודה להנדסאים וטכנאים ■ יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות: "הכספים השוטפים המשמשים לתשלום משכורות לא יגיעו אלינו, כיוון שוועדת הכספים החליטה שלא לדון בנושא"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכללה הטכנולוגית בבאר שבעצילום: עמוס בן גרשום / לע"
ליאור דטל

המכללות הטכנולוגיות הודיעו כי ישביתו מחר (ב') את הלימודים למשך שעתיים, בעקבות החלטת ועדת הכספים של הכנסת, לדחות את העברת התקציב הדרוש לצורך המשך הפעלתן. השביתה תתקיים בין השעות 10:00-08:00 ב-24 המכללות הטכנולוגיות, המציעות לימודי תעודה להנדסאים וטכנאים.  

לפי פורום המכללות הטכנולוגיות, המחסור בתקציבים לא מאפשר לחלק מהמכללות לשלם שכר למרצים ולהעביר תשלומים לספקים, ומציב אותן לדבריהם ב"סכנת קריסה". הפורום קרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, המשמש גם כשר הרווחה, להתערב במשבר. 

המכללות, שנמצאות באחריות משרד הרווחה, מוחות על כך שתקציב מובטח בהיקף של כ-200 מיליון שקל (כחלק מרפורמה שסוכמה בינן לבין משרד האוצר והרווחה ב-2018) - לא הועבר. בכך נפגעת לטענתן יכולתן לתפעל את המכללות ולהכשיר את הסטודנטים.

ביקש הבהרות. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפניצילום: אמיל סלמן

העברת התקציב תלויה בהחלטת ועדת הכספים של הכנסת, בראשות ח"כ משה גפני, אך בדיון שנערך בשבוע שעבר דרש גפני מהמכללות וממשרד הרווחה הבהרות ונתונים נוספים כתנאי להעלאת הנושא להצבעה. לפי המכללות, מדובר על תקציב של 146 מיליון שקל עבור הרפורמה, ותקציב נוסף של 61 מיליון שקל הדרוש לתפעולן השוטף, כחלק מהתקצוב הרגיל של המדינה. 

ד״ר יוכי פנחסי אדיב, יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות, מסרה: "המכללות הטכנולוגיות מספקות למשק הישראלי הנדסאים איכותיים אשר מסייעים רבות לקידום התעשייה. למרות החלטת הממשלה להחלת רפורמה ותקצוב מחודש של המכללות, מסתבר שהכספים השוטפים המשמשים לתשלום משכורות לא יגיעו אלינו, כיוון שוועדת הכספים החליטה שלא לדון בנושא. לא ייתכן שהמכללות הטכנולוגיות יהיו בנות ערובה של אינטרסים פוליטיים. אני קוראת לראש הממשלה להתערב במשבר באופן מידי ולאפשר למכללות הטכנולוגיות להמשיך להתקיים". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker