קריסת המרכז באור יהודה: 4 מכללות יתחלקו בפעילות המכללה

המכללה למינהל, המרכז האקדמי ברמת גן, הקריה האקדמית קרית אונו והמרכז האקדמי פרס יחלקו ביניהן את פעילותו של המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה ■ המקדמות ששילמו הסטודנטים יוכרו ■ מרבית אנשי הסגל ישובו למקום עבודתם

ליאור דטל
המרכז ללימודים אקדמיים
המרכז ללימודים אקדמייםצילום: עופר וקנין

ארבע מכללות צפויות להשתלט על פעילות המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה, שנקלע למצב כלכלי קשה. העסקה אושרה היום (ג') במל"ג. 

המכללה למינהל - שהגישה הצעה יחד עם המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, והקריה האקדמית קרית אונו - שהגישה הצעה יחד עם המרכז האקדמי פרס, החליטו אמש לאחד את ההצעות שהגישו לרכישת המכללה, ולחלק ביניהן את פעילותה. המועצה להשכלה גבוהה צפויה להתכנס בימים הקרובים ולאשר את המהלך.

ההצעה החדשה של המכללות, שאושרה כאמור, כוללת הכרה במקדמות ששילמו הסטודנטים ושמירה על שכר הלימוד הקיים במכללה במשך תקופה קצובה, וכן על המשך העסקת רוב סגל המרצים והסגל המינהלי של המכללה. רוב פעילות המכללה ובתי הספר שלה, יפוצל בין המכללות השונות - הממוקמות ברחובות, קרית אונו, רמת גן וראשון לציון. 

המכללה למינהל

המכללה למינהל
המכללה למינהלצילום: תומר אפלבאום

תקבל את האחריות על הפעלת בית הספר לחינוך לתואר ראשון, וכן את המסלול ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. כיום אין במכללה חוגים בתחום הזה. 

המרכז האקדמי קרית אונו

שהתעניינה גם היא בבית הספר לחינוך של אור יהודה, תקבל את האחריות על הפעלת המסלול לתואר שני בחינוך. 

המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן

המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקיםצילום: דודו בכר

ירכוש את הפעילות הקשורה לתואר ראשון ושני במינהל עסקים, תואר ראשון במינהל מערכות בריאות  ותואר ראשון ושני בתחומי הפסיכולוגיה.

המרכז האקדמי פרס

המרכז האקדמי פרס ברחובות. במוסד לומדים כ– 4,000 סטודנטים
המרכז האקדמי פרס ברחובות. במוסד לומדים כ– 4,000 סטודנטיםצילום: עופר וקנין

יקבל את הפעילות הקשורה לתלימודי תואר ראשון במשאבי אנוש, תואר ראשון בניהול מערכות מידע ותואר שני בפסיכולוגיה חינוכית. 

יירשו 84 מיליון שקל חובות

המרכז ללימודים אקדמיים הוא מכללה פרטית (שאינה מתוקצבת על ידי המדינה). לומדים בו כ-3,000 סטודנטים לתואר ראשון ושני והיא מעסיקה ֿכ-310 עובדים.

מצבו הכלכלי הקשה של המרכז ללימודים אקדמיים נחשף במארס האחרון - לאחר שנודע כי הוא מתקשה לשלם משכורות לעובדיו. בינואר פורסם ב-TheMarker כי המכללה משעבדת צ'קים של סטודנטים לבנקים, אך מעניקה שכר גבוה לעובדיה, בין היתר לבני משפחתו של המייסד, אבי ביתן.

המכללה ביקשה בשבוע שעבר מבית המשפט המחוזי בתל אביב מתן צו להקפאת הליכים נגדה, לאחר שצברה חובות משמעותיים של 84 מיליון שקל לעובדיה, לבנקים ולספקים בתחומים שונים. עם זאת, השופט איתן אורנשטיין החליט לא להוציא צו הקפאת הליכים למרכז. הוא מינה את עו"ד שלמה נס ואת עו"ד רענן קילר כנאמני החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker