המגעים בין נתניהו ליו"ר ארגון המורים סוכלו: "יש להיזהר מתעמולה"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה שלח מכתב למנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, שבו הודיע כי אין טעם בפגישתו המתוכננת עם יו"ר ארגון המורים, רן ארז ■ "על הממשלה היוצאת להימנע מהכרעות בלתי הפיכות שיקשו על הממשלה החדשה לממש את מדיניותה"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יו"ר ארגון המורים רן ארז מכריז על שביתה, בשבוע שעבר
יו"ר ארגון המורים, רן ארזצילום: תומר אפלבאום

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רן נזרי, שלח מכתב לממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, שבו הודיע כי אין טעם בפגישתו המתוכננת עם יו"ר ארגון המורים, רן ארז.

לדבר נזרי, אם הפגישה תתקיים "יש להימנע ממתן הבטחות שלטוניות כלשהן למר ארז בפגישתך עמו. כמ כן, יובהר למר ארז כי אין לראות בישיבה זו משום הידברות, משא ומתן או היוועצות. משרדי האוצר והחינוך הם הגורמים המופקדים על השיח המתקיים מול ארגון המורים".

נתניהו בישיבת הממשלה, השבוע
נתניהו. נתניהו. הפגישה נועדה להשפיע על מעורבתו בתחומי החינוךצילום: Abir Sultan/אי־פי

בשבוע שעבר תלה ארגון המורים שלטים בכביש איילון וברחבי המדינה הקוראים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקחת אחריות על המשבר במערכת החינוך. במקביל, הודיע ארז כי הארגון יפתח בשיבושים בתיכונים. השיבושים נדחו, לאחר שארז הודיע כי נקבעה עבורו פגישה עם פרץ, שנועדה להשפיע על מעורבתו הדלה של נתניהו בתחומי החינוך. ארז הכריז בתקופה האחרונה על כמה סכסוכי עבודה מול המדינה, אך הפעלתם סוכלה בצווי בית הדין לעבודה לבקשת הרשווית המקומיות.

בעקבות זאת, שיגר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה נזרי מכתב לפרץ שבו כתב כי "על הממשלה היוצאת להימנע מהכרעות בלתי הפיכות שיקשו על הממשלה החדשה לממש את מדיניותה לפי רצון הבוחר ויש להיזהר מפני שימוש לרעה בכוח השלטוני ובמשאבי המדינה לתעמולה או להשגת יתרון לא הוגן למפלגה או למועמד". 

ערב פתיחת שנת הלימודים הושגו הסכמות בין הסתדרות המורים ובין משרדי האוצר והחינוך. לפי נזרי, לא היתה מניעה משפטית לעשות זאת. ואולם במקרה של הפגישה עם ארגון המורים נכתב לפרץ כי "לא הוצגו כורח או דחיפות מיוחדים המצדיקים קבלת החלטות בנושא בעת זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker