שואפים גבוה: לראשונה בישראל - תואר ראשון בגידול קנאביס רפואי

החל משנת הלימודים הבאה תוכלו ללמוד לתואר ראשון הכולל התמחות בקנאביס רפואי במכללה האקדמית עמק יזרעאל ■ ההתמחות תכלול את הליך הייצור, היבטים הנוגעים למשפט, כלכלה, רפואה ואף השתלבות בחוות גידול

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חממות לגידול קנאביסצילום: אייל טואג
ליאור דטל

המכללה האקדמית עמק יזרעאל תציע החל משנת הלימודים הבאה תואר ראשון הכולל התמחות בקנאביס רפואי. לפי המכללה, כיום אין הכשרה אקדמית מסודרת בתחום על היבטיו השונים, ומטרת התוכנית היא "לתת מענה תעסוקתי לאחת התעשיות המשגשגות בישראל, שמושכת יזמים בולטים ובעלת פוטנציאל כלכלי".

ההתמחות בקנאביס רפואי תהיה חלק מהלימודים בחוגי התואר הראשון במדעי ההתנהגות במכללה, ותכלול היבטים שונים הקשורים לגידול הקנאביס, כמו למשל הליך הייצור שלו, היבטים הקשורים למשפט וכלכלה והיבטים רפואיים. בשנה השלישית הסטודנטים בתוכנית ישתלבו בחוות גידול, ובסמינרים שיבוצעו בחברות פארמה הפועלות בתחום הקנאביס הרפואי.

נשיא המכללה האקדמית עמק יזרעאל, פרופ' יצחק הרפז אמר כי "תעשיית הקנאביס היום היא מה שהיתה תעשיית הסייבר לפני עשר שנים. יש כבר לא מעט מיזמים וטכנולוגיות חדישות, וברור שהפוטנציאל הכלכלי שלה יכול להגיע לעשרות מיליארדי דולרים. אני גאה שהיינו הראשונים לפתח התמחות אקדמית בקנאביס רפואי. לאור ההשפעה המשמעותית שצפויה לתעשייה זו על המשק הישראלי בשנים הקרובות, יש צורך באנשי מקצוע מיומנים, אשר יכנסו לתחום הקנאביס הרפואי ויצעידו אותו קדימה".

ראש התוכנית, ד"ר אפרת בראל מהחוג למדעי ההתנהגות אמרה: "לצד התפתחות התחום עולות סוגיות חברתיות, משפטיות ואתיות סביב השימוש בקנאביס רפואי. התחום מצריך בעלי מקצוע מוכרים כגון חקלאים, מהנדסי ייצור, כימאים ותועמלנים, אך גם יצר הזדמנויות לתחומי עיסוק חדשים כגון מנהלי פרויקטים, מתאמי טיפול ומתאמי מחקר. מטרת התוכנית היא להכשיר את הבוגרים למקצועות החדשים בתחום הקנאביס הרפואי תוך אקדמיזציה של התחום. הבסיס הלימודי הנרחב יאפשר לבוגרים להבין את כל ההיבטים הנדרשים, וכך שילובם בשדה יהיה בעל ערך מוסף ייחודי לתחום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker