בצל הביקורת: אושר מינויו של נשיא חדש לאוניברסיטת תל אביב

פרופ' אריאל פורת יחליף את פרופ' יוסף קלפטר, שמסכם עשור בתפקיד ■ באוניברסיטה מתחו ביקורת על כך שההליך בוועדת האיתור נוהל בחשאיות רבה מתחילתו ועד לרגע ההצבעה

ליאור דטל
אוניברסיטת תל אביב, השנה
אוניברסיטת תל אביב, השנהצילום: מוטי מילרוד

חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב אישרר היום (ראשון) באופן סופי את מינויו של פרופ' אריאל פורת לנשיא האוניברסיטה. פורת נבחר לתפקיד במארס האחרון על ידי ועדת האיתור שפעלה באוניברסיטה, ובחודשים שחלפו מאז מינויו אושר גם על ידי הוועד המנהל וסנאט האוניברסיטה. פורת יחליף את פרופ' יוסף קלפטר, שמסכם עשור בתפקיד - כהונה של שתי קדנציות.

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת
נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורתצילום: אתר אוניברסיטת תל

ההחלטה על מינויו של פורת לתפקיד התקבלה כשברקע ביקורת נוקבת באוניברסיטה על הליך מינויו בוועדת האיתור, שנוהלה על ידי יו"ר הוועד המנהל של האוניברסיטה אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס לשעבר. באוניברסיטה מתחו ביקורת על כך שההליך בוועדת האיתור נוהל בחשאיות רבה מתחילתו ועד לרגע ההצבעה, כאשר גם ההצבעה בוצעה באופן סמוי - ולאחריה הודיע גלמן על הבחירה בפורת מבלי להציג בפני חברי הוועדה את פתקי ההצבעה. עם זאת, לאחר מכן חברי הוועדה טענו כי בכל מקרה הצביעו ברוב קולות למועמדותו של פורת.

פורת כיהן כדקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטה בשנים 2006-2002, ייסד בה תוכניות בינלאומיות והוביל תוכנית לקבלת תלמידים מצטיינים מהפריפריה לאוניברסיטה.

פורת מסר: "זכות גדולה נפלה בחלקי לעמוד בראש מוסד מפואר כל כך כמו אוניברסיטת תל אביב. עם זאת, לצדה של זכות זו מוטלת עלי גם אחריות כבדה – כלפי סגל האוניברסיטה ותלמידיה וכלפי החברה בישראל. אני גאה ליטול על עצמי אחריות זו. אעשה הכל על מנת להוביל את האוניברסיטה לשיאים חדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום