חוזרים ללימודים: הסתיימה שביתת הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב

בשלב זה עדיין אין הסכמות בין הצדדים, אך הוחלט על קיום משא ומתן כדי להגיע להסכם עבודה חדש בתוך שבועיים ■ הדרישה המרכזית של הסגל היא הגברת הביטחון התעסוקתי של חבריו, המועסקים במשרות זמניות

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת תל אביבצילום: עופר וקנין

שביתת הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב הסתיימה לאחר 14 ימים, והלימודים יתחדשו היום (רביעי) ב-12:00. בשלב זה עדיין אין הסכמות בין הצדדים, אך הוחלט על קיום משא ומתן כדי להגיע להסכם עבודה חדש בתוך שבועיים.

ביום ראשון התקיים דיון בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בבקשת האוניברסיטה להוציא צווי מניעה נגד השביתה, אך בסיומו הודיעה האוניברסיטה כי היא חוזרת בה וביטלה את הבקשה. לאחר מכן, החלו המגעים בין נציגיה לנציגי הסגל הזוטר, ולאחר משא ומתן שנמשך אתמול בלילה, הם הודיעו על סיום השביתה.

זו הפעם השנייה שחברי הסגל הזוטר שובתים בשנה האחרונה. גם לאחר השביתה הקודמת, שהתקיימה באוקטובר 2018, החל משא ומתן בין שני הצדדים, אך הוא נתקל בקשיים, ובסופו של דבר אמרו נציגי הסגל הזוטר כי האוניברסיטה חזרה בה מהסכמות שכבר הושגו.

הדרישה המרכזית של הסגל היא הגברת הביטחון התעסוקתי של חבריו, המועסקים במשרות זמניות כמרצים, מתרגלים ועוזרי הוראה במוסד. בנוסף, הוא דורש לצמצם למינימום את אפשרות האוניברסיטה להעסיקם לפי שעות. כמו כן, חבריו דורשים להקים עבורם קרן שתסייע להורים המועסקים באוניברסיטה בתשלום מעונות לילדיהם. לפי חברי הסגל, הנושאים האלה כבר נדונו בעבר והאוניברסיטה אף הסכימה לקבלם, אך לבסוף התנערה מהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker