הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב שובת מהיום

עובדי הסגל הזוטר טוענים שלא נרשמת התקדמות במשא ומתן עם הנהלת האוניברסיטת לגבי תנאי ההעסקה ■ האוניברסיטה: הם חותרים לשביתה כמעט בכל מחיר מסיבות השמורות עמם

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת תל אביבצילום: עופר וקנין

חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב שובתים היום (ד') וצפויים לשבש את הפעילות באוניברסיטה. עובדיו מהווים כ-80% מסגל המרצים של האוניברסיטה, אך הם מועסקים באמצעות חוזים זמניים ולא זוכים לזכויות ולהטבות כמו חברי הסגל הבכיר במוסד.

המשא ומתן בין הנהלת האוניברסיטה לבין חברי הסגל הזוטר במוסד מתקיים כבר תקופה ארוכה, וחברי הסגל הזוטר כבר השביתו את הלימודים עם תחילת השנה האקדמית, אך השביתה הוקפאה כדי לאפשר לצדדים להתקדם במו"מ. הסגל הזוטר דורש לשפר את תנאי העסקתו, ובמיוחד את הביטחון התעסוקתי שניתן להם במהלך עבודתם. לאחרונה דיווחו חברי הסגל הזוטר כי המו"מ אינו מתקדם, נוצר נתק בין הצדדים, וכי האוניברסיטה אף חזרה בה מהסכמות קדמות.

מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה: "אוניברסיטת תל אביב מקיימת משא ומתן אינטנסיבי עם הנהלת ארגון הסגל הזוטר במטרה להגיע להסכם המקובל על שני הצדדים. לצערנו, ארגון הסגל הזוטר ממשיך במהלך כל השבועות האחרונים להוסיף חדשות לבקרים דרישות חדשות רבות שלא הובאו מלכתחילה אל שולחן הדיונים, ולא נכללו במסגרת ההבנות אליהן הגיעה האוניברסיטה עם ארגון הסגל בחודש אוקטובר שעבר.

"בשנה האחרונה נחתמו הסכמים במרבית האוניברסיטאות: בראשית השנה באוניברסיטה העברית, ובבר אילן, בהמשך בטכניון ולאחרונה הגיעו לסיכום גם בבן גוריון. אוניברסיטת תל אביב הודיעה זה מכבר כי היא מוכנה לחתום על כל אחד מההסכמים שנחתמו ואושרו על ידי הממונה על השכר, אך לצערנו נראה כי הנהלת ארגון הסגל הזוטר חותרת לשביתה כמעט בכל מחיר מסיבות השמורות עימה, על אף הרצון והמאמץ הרב של האוניברסיטה להגיע להסכם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker