שביתת המכללות: מאות סטודנטים מפגינים מול משרד האוצר בירושלים

הסטודנטים מוחים על השביתה בשמונה מכללות ציבוריות - הנמשכת כארבעה שבועות - ללא משא ומתן ■ יו"ר התאחדות הסטודנטים: "לא נשב בחיבוק ידיים נוכח הזילות בנו"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטודנטים מוחים מול משרד האוצר
ליאור דטל

מאות סטודנטים מפגינים בשעה זו מול משרד האוצר בירושלים במחאה על השביתה המתמשכת בשמונה מכללות ציבוריות, המתקיימת זה כארבעה שבועות - ללא משא ומתן  לסיומה. מאז פתיחת שנת הלימודים האקדמית, שובתים חברי הסגל הבכיר של שמונה מכללות ציבוריות והלימודים בהן התקיימו תוך שיבושים משמעותיים על ידי חברי הסגל הזוטר בלבד.

השבוע הצטרפו למחאה גם הסטודנטים שהחליטו להשבית בעצמם את הלימודים במכללות. המכללות שבהן לא מתקיימים שיעורים במתכונת מלאה הם האקדמית תלא אביב-יפו, ספיר, כנרת, המכון הטכנולוגי HIT, הדסה, עזריאלי, רופין והמרכז האקדמי לב.

לפני כשנה, לאחר מחאת חברי הסגל הבכיר בכל המכללות הציבוריות, הושג הסכם עקרונות לשיפור תנאי שכרם ועבודתם בינם לבין משרד האוצר וועד ראשי המכללות. אבל בשנה שחלפה, בעוד בחלק מהמכללות מתקיים משא ומתן לחתימה על ההסכם שהושג, במכללות אחרות החלו חברי הסגל הבכיר למחות נגד ההסכם בטענה שראשי המכללות והאוצר חזרו בהם מחלק מהסיכומים. בעקבות משבר האמון שנוצר בהנהגה המייצגת את מרצי המכללות, הגוף היציג שלהם פורק וכיום הוא מייצג את המרצים השובתים בלבד. לכן, קיים קושי לקיים משא ומתן עם גוף שאינו מייצג את כל המרצים ולבטל הסכמים שכבר נחתמו בחלק מהמכללות.

שלומי יחיאב, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אמר: "אנחנו פה כדי להיאבק על הסימסטר שלנו, ואולי גם על עתיד השנה האקדמית כולה. זה ארבעה וחצי שבועות אנו שובתים - ועדיין לא התקיים שום מהלך משמעותי מצד הצדדים שיוביל לסיום המשבר, ומצב הסטודנטים לוט בערפל. מטרת ההפגנה היא להעביר מסר ברור - לא נשב בחיבוק ידיים נוכח הזילות בנו הסטודנטים. אני פונה לאוצר, ור"מ ות"ת וסגל המרצים, קחו אחריות, קיימו הידברות ללא השבתה, ואפשרו לנו לחזור לספסל הלימודים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker