ליאור דטל

שנת הלימודים האקדמית במכללות נפתחה בשביתה של חברי הסגל הזוטר בחלק מהמכללות הציבוריות. בנוסף, נמשכת שביתת חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב ובבן גוריון. הפורום המתאם של הסגל הזוטר בשבע מכללות ציבוריות וארגון כוח לעובדים משבית את הלימודים לשבוע, לאחר שניסיונות המשא ומתן כשלו. הלימודים במכללות יתקיימו תחת שיבושים מאחר וכ-70% מהמרצים שייכים לסגל הזוטר.

המכללות שיושבתו הן כינרת, אחווה, רופין, אשקלון, ספיר, סמינר הקיבוצים והמכון הטכנולוגי חולון. חברי הסגל הזוטר דורשים תוספות שכר ושיפור תנאי העסקתם על ידי השוואת תנאי העבודה שלהם למקביליהם באוניברסיטאות. 

"הצענו לוור"מ (ועד ראשי המכללות) להציע הצעה מיטיבה שיכולה למנוע את השביתה, אך הם בחרו להתעלם. כנראה ש-20 אלף הסטודנטים שלא ילמדו לא מטרידים אותם", אמר שגיא מעיין, מרצה במכללת ספיר.

מוור"מ נמסר בתגובה: "אנו קוראים לארגוני הסגל הזוטר והבכיר למנוע את הנזק המיותר שיביאו עמן השביתות בטווח הקצר והארוך לציבור הסטודנטים, למכללות ויותר מכולם – לחברי הסגל עצמם".  

מהנהלת ור"מ נמסר כי "לא מתקבל על הדעת שבשל סכסוך פוליטי פנים ארגוני, ההנהגה החדשה במועצה המתאמת של ארגון הסגל הבכיר מסרבת להכיר בהסכם אשר נחתם ואומץ על ידי 10 מכללות.

"ארגון הסגל הזוטר החליט לנצל באופן ציני ותמוה את עיתוי פתיחת שנת הלימודים האקדמית כדי להכריז על שביתה, למרות שמתנהל מזה מספר חודשים משא ומתן חיובי עם נציגי ור"מ, ות"ת והממונה על השכר - ואף הושגו הבנות. 

זוהי הפגנת כוח גרידא וראשי המכללות רואים בחומרה רבה את הפיכתם של הסטודנטים ל"בני ערובה" במאבק הכוחני וחסר התוחלת שהפורום המתאם של הסגלים בחרו לנהל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker