הסכם חדש: חברי הסגל הזוטר באוניברסיטאות יקבלו תוספת שכר של 10.5%

בשלב זה ההסכם, שאושר על ידי משרד האוצר וועד ראשי האוניברסיטאות, נחתם באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בר אילן ■ חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב מתנגדים וצפויים לשבות

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידים באוניברסיטת תל אביב
תלמידים באוניברסיטת תל אביבצילום: ניר כפרי

הסכם שכר חדש לסגל הזוטר בואניברסיטאות: במהלך הצהריים (ה') נחתם הסכם שכר חדש, הכולל תוספת שכר של כ-10.5% בממוצע לחברי הסגל הזוטר. בשלב זה ההסכם נחתם באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בר אילן, כאשר קיימים מגעים מתקדמים לחיתמה על הסכם דומה גם בטכניון.

ההסכם אושר על ידי משרד האוצר וועד ראשי האוניברסיטאות, שקראו לשאר חברי הסגלים הזוטרים באוניברסיטאות להצטרף להסכם. עם זאת, חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב, המתנגדים לו, מתכננים לפתוח בשביתה במהלך אוקטובר בטענה שהאוניברסיטה מסרבת לקבל את דרישותיהם.

ההסכם תקף עד 2022 והוא כולל גם מענק חד פעמי לחברי הסגל, הגדלת ההפרשה לפנסיה והגברת הביטחון התעסוקתי של חברי הסגל.

ארגוני הסגל הזוטר מייצגים כ-14 אלף דוקטורנטים, עוזרי הוראה, עמיתי הוראה ומורי חוץ באוניברסיטאות. לטענת נציגיהם הם מועסקים בתנאים של עובדי קבלן למספר מצומצם של סמסטרים, בסופם הם מפוטרים. בשנה שעברה הכריזו ארגוני הסגל הזוטר על סכסוך עבודה במחאה על תנאי עבודתם. מאז נערכו משאים ומתנים בין הארגונים השונים והנהלות האוניברסיטאות, כאשר בסופו של דבר רק חלקם חתמו היום על הסכמי השכר החדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker