הושג הסכם: שנת הלימודים במעונות נפתחה

למטפלות במעונות הובטחו שני מענקים חד-פעמייים של 1,500 שקל כל אחד. בנוסף תוקם ועדה מיוחדת שתפעל לשיפור הטיפול בגיל הרך

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניית מעונות תסייע במיגור העוני
ליאור דטל

הסתיימה השביתה במעונות. בתום מו"מ לילי אינטנסיבי בין נציגי האוצר למפעילי המעונות, הושג הסכם והשביתה תסתיים. למטפלות הובטחו שני מענקים חד-פעמייים בסך 1,500 שקל כל אחד, וסוכם על הקמתה של ועדה, שתפעל לשיפור הטיפול בגיל הרך ולגיוס מטפלות נוספות.

המענקים ימומנו מתקציבי מפעילי המעונות והאוצר, וסוכם כי הוועדה המיווחדת שתוקם תגיש את מסקנותיה עד לאפריל 2019. את המענק הראשון יקבלו המטפלות כבר החודש, בתקופת חגי תשרי, ובפסח יקבלו את המענק השני - בסכום דומה.

במקביל יגדילו הארגונים המפעילים את המעונות את מספרן של המטפלות המוכשרות והמוסמכות. הארגונים גם יקבלו תקצוב ייעודי לטובת סיוע לצוותי המעונות, שיאפשר למטפלות להתמקד בעבודה החינוכית והטיפולית.

יו"ר נעמת גליה וולוך, מסרה כי "הלילה הושג אופק חדש לגיל הרך. נקבע כי תוקם במהירות ועדה ממשלתית עם תאריך יעד ברור, מקורות מימון ומסקנות שיוגשו כבר באפריל. בכדי להקל על המצוקה עד אז, קיבלנו תקציבים נוספים מהאוצר לטובת מענקים למטפלות, הכשרות, סיוע בעבודות פיזיות ופתיחת סל התעריפים.

"אני מודה לכל הארגונים שלקחו חלק במאבק המשותף, לשר העבודה והרווחה כץ, לשר האוצר כחלון ולסגנו כהן וליו"ר ההסתדרות ניסנקורן על התערבותם. זה הוא הסכם שמביא עמו תקציב מידי, אך במקביל גם מציג מתווה ברור לפתרון המשבר במעונות ותקווה חדשה למטפלות, להורים ולפעוטות. תודה מיוחדת לציבור המטפלות המדהים שלנו ולהורים, שעל אף הימים הקשים, תמכו בנו בהמוניהם ואיפשרו את ההישגים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker