על רקע טענות לאפליה תקציבית: העליון ידון בתקצוב המכללות הערביות להוראה

מכללת אלקאסמי הגישה עתירה לבג"ץ בטענה שהיא לא מקבלת תקציבים לפי אותם קריטריונים של מכללה יהודית ■ במשרד החינוך אומרים שמדובר בחלק ממהלך להגביל את מספר הסטודנטים, שכן בתי הספר בצפון לא יכולים לקלוט את כל הבוגרים

ליאור דטל
אקדמיית אלקאסמי
אקדמיית אלקאסמיצילום: -

בית המשפט העליון ידון בסוף השנה בסוגיית תקצוב המכללות הערביות להוראה - כך הוחלט בשבוע שעבר בדיון בעתירה שהגישה המכללה להוראה אלקאסמי בצפון הארץ. בשמונה השנים האחרונות, המשרד מתקצב באופן שונה את המכללות הערביות להוראה בצפון הארץ.

ביוני 2017 הגישה מכללת אלקאסמי עתירה נגד משרד החינוך בטענה לאפליה תקציבית ופגיעה בשוויון. העתירה הוגשה על ידי פרופ' דן ביין, עו"ד ליאורה ביין אלון ועו"ד שגיא רבינוביץ'. לפי המכללה, במידה והיתה מתוקצבת בדומה למכללות בישובים היהודים, תקציבה השנתי היה גבוה בכ-9 מיליון שקל בשנת הלימודים הנוכחית. 

משרד החינוך השיב כי לא מדובר באפליה, אלא בניסיון למנוע את "הכשרת היתר" של מורים בציבור הערבי ודיווח כי הוא נוהג באופן דומה כלפי שתי מכללות ערביות נוספות להוראה. לטענתו, בתי הספר בצפון יכולים לקלוט פחות מורים ממה שמכשירות המכללות - ולכן, המשרד קובע להן מכסות של מספר סטודנטים מירבי לכל מכללה.

בדיון שנערך בראשות השופט חנן מלצר הוחלט להוציא צו ביניים שהורה על משרד החינוך לשמור רזרבה כספית מספיקה של כ-9 מיליון שקל עד להכרעה בעתירה, במידה וטענות המכללה יתקבלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker