גידול משמעותי בתקציב התוכנית לשיתופי פעולה בין ארה"ב לישראל במחקר מדעי

הוועדה לתכנון ולתקצוב החליטה להגדיל ב-10 מיליון שקל את תקציב התוכנית השנה, שבה מקבלים חוקרים ישראלים ואמריקאים מענקים על שיתוף פעולה ביניהם ■ התקציב ב-2018 יהיה 33.7 מיליון שקל לעומת כ-6 מיליון לפני שנתיים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' יפה זילברשץ, יו"ר הות"ת
ליאור דטל

הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה אישרה באחרונה להגדיל בשנים הקרובות ב-55% את תקציב תוכנית המחקר המשותפת לישראל ולארה"ב. במסגרת התוכנית המשותפת לקרן המחקר הלאומית האמריקאית, ניתנים מענקי מחקר משמעותיים לחוקרים ישראלים ואמריקאים המשתפים פעולה במחקרים שעמדו בקרטריונים של הקרן.

תקציבה של התוכנית עלה השנה בכ-10 מיליון שקל בהשוואה לתקציבה ב-2017, והוא מסתכם ב-33.7 מיליון שקל. עד ל-2022 התקציב צפוי לגדול לכ-38.3 מיליון שקל. זו תוספת תקציב ניכרת, מאחר שב-2016 התוכנית תוקצבה ב-5.7 מיליון שקל בלבד. הגידול בתקציב יאפשר להגדיל את שיתופי הפעולה בין החוקרים הישראלים לאמריקאים בעשרות מחקרים, בהשוואה למחקרים בודדים בשנים הקודמות.

התוכנית פועלת בשיתוף פעולה עם קרן המחקר הלאומית האמריקאית (NSF), שגם היא אמורה להגדיל את התקציבים שהיא מעבירה לתוכנית.

יו"ר הות"ת, פרופ' יפה זילברשץ, אמרה כי "ארה"ב היא מעצמת המחקר העולמית והנכונות האמריקאית להרחיב באופן ניכר את שיתופי הפעולה עם חוקרים ומוסדות ישראליים מעידה על איכותו ועוצמתו של המחקר בישראל. ות"ת הציבה את קידום שיתופי הפעולה הבינלאומיים כיעד מרכזי, ואנו מקצים מאות מיליוני שקלים בשנה לטובת חיזוק קשרי המדע עם ארה"ב, אירופה ואסיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker