אוניברסיטת חיפה נבחרה לאחראית על מערך האקדמיה בצה"ל

האוניברסיטה נבחרה לגוף שילמד ויעניק תארים אקדמיים לקציני צה"ל במכללות הצבאיות החל מיולי 2018

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספריית יונס וסוראיה נזריאן באוניברסיטת חיפה
ליאור דטל

אוניברסיטת חיפה זכתה במכרז שפירסם משרד הביטחון, ותהפוך לגוף האחראי על ההכשרה האקדמית של צה"ל במתחם המכללות של הצבא בבסיס גלילות. האוניברסיטה נבחרה לגוף שילמד ויעניק תארים אקדמיים לקציני צה"ל במכללות הצבאיות החל מיולי 2018. המכללות הצבאיות מעניקות תארים אקדמיים למאות קצינים, אך היקף ההתקשרות מול האוניברסיטה לא נמסר.

אוניברסיטת חיפה התמודדה על המכרז לאספקת ההכשרה לקצינים במרכזי מלט"ק (מכללה לפיקוד טקטי), פו"מ (פיקוד ומטה), ומב"ל (מכללה לביטחון לאומי). מטרת המכרז היתה לאחד את כל הלימודים האקדמיים במסגרת הצבא תחת אוניברסיטה אחת, כדי לאפשר אחידות ברמה האקדמית של המפקדים בצבא.

במסגרת זכייתה של חיפה, המלט"ק, המיועדת לקצינים צעירים, תעניק לקצינים תואר ראשון בלימודים רב תחומיים ובחוג בחירה נוסף בכלכלה במסלול מינהל עסקים, תקשורת, מדעי המחשב, מדעי המדינה, פסיכולוגיה וחינוך. מכללת פו"ם, המיועדת לקצונה הבכירה, תעניק תארים שניים במדעי המדינה במסלול התמחות צבא וביטחון, והמכללה לביטחון לאומי, שבה לומדים בכירים במערכת הביטחון, במשטרה ובשירות בתי הסוהר, התעשייה הצבאית ומשרדי הממשלה תעניק תארים שניים במדעי המדינה במסלול ביטחון לאומי.

האוניברסיטה מינתה את פרופ' יוסי בן ארצי, רקטור האוניברסיטה לשעבר, כאחראי על הפרויקט, והיא ניגשה למכרז של הצבא במסגרת תוכניתה להרחיב את פעילותה ולגוון את הלימודים בה. 

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין: "הזכייה במכרז מגדירה את אוניברסיטת חיפה כאחראית על הכשרתה האקדמית של ליבת הפיקוד בצה''ל לשנים הבאות. אנו גאים לפתוח את דלתנו לכוחות צה"ל ולהיות הבית האקדמי של כוחות הביטחון. אנשים יקרים אלה עושים ימים כלילות למען ביטחון מדינת ישראל, ואנו נספק להם תכנים לימודיים ברמה הגבוהה ביותר".   

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker