תרומת ענק לטכניון: 50 מיליון דולר

התרומה מיועדת למחקר במכניקה קוונטית ■ התורמת הנה קרן משפחתית שהוקמה על ידי איש העסקים האמריקאי סנפורד דילר, שעשה את הונו בנדל"ן

ליאור דטל
הטכניוון בחיפה
הטכניון בחיפה
ליאור דטל

הטכניון הודיע היום (א') כי קיבל תרומת ענק של 50 מיליון דולר לתמיכה במחקר בתחום מכניקת הקוונטים. התרומה התקבלה באמצעות קרן הלן דילר האמריקאית, התורמת לגופי השכלה גבוהה בארץ ובחו"ל ומפעילה בישראל תוכנית לפיתוח מנהיגות בנוער. הכספים מיועדים למרכז קוואנטום למדע - שעל הקמתו הודיע הטכניון לפני כשנתיים - וכעת ישונה שמו והוא ישא את שמה של דילר. התורמת הנה קרן משפחתית שהוקמה על ידי איש העסקים האמריקאי סנפורד דילר, שעשה את הונו בנדל"ן, והיא נקראת על שם אשתו הלן.

על פי הודעת הטכניון, כספי התרומה זמינים לשימוש מידי, והם יאפשרו למוסד "לחזק את מעמדו כגורם מוביל במדע ובהנדסה קוונטית באמצעות גיוס חברי סגל חדשים, יסוד תשתיות מחקר, מימון ראשוני למחקר ולפיתוח והכשרת דור חדש של מהנדסים מומחים במכניקת קוונטים".

ג'קי ספיר, בתה של דילר ומנהלת הקרן, אמרה כי "הטכניון הוא אחד מהמוסדות הטכנולוגיים הבולטים בעולם והורי האמינו כי השקעה בו חיונית לעתידן של מדינת ישראל והאנושות. מרכז הקוונטום למדע יסייע לישראל להבטיח את מקומה במהפכה הבאה במדע ובהנדסה".

"מאז היווסדו צבר הטכניון ניסיון רב בזיהוי מוקדם של צורכי התעשייה ושל הזדמנויות לפיתוח המשק הישראלי," אמר נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא. "ניסיון זה כבר בא לידי ביטוי בעבר בתחומים רבים ובהם אווירונוטיקה וחלל, מיקרואלקטרוניקה, אופטואלקטרוניקה וננוטכנולוגיה, ואיפשר לטכניון להוביל תמורות היסטוריות ששינו את פני המשק הישראלי והפכו את ישראל למעצמה טכנולוגית בעלת שם עולמי: אומת הסטארט-אפ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker