הסגל הזוטר במכללת עמק יזרעאל הכריז על סכסוך עבודה

במשרד האוצר ובוות"ת דורשים מהסגל הזוטר להתחייב על שקט תעשייתי במשך 8 שנים, אך בקרב חברי הסגל הזוטר טוענים כי מדובר בתקופה ארוכה שאינה מקובלת

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכללת עמק יזרעאל
ליאור דטל

ועד מרצי הסגל הזוטר במכללה האקדמית עמק יזרעאל הכריז על סכסוך עבודה במחאה על תנאי שכרם. ההכרזה מאפשרת למרצי הסגל הזוטר לשבש את הלימודים במכללה בעוד כשבועיים - לאחר חופשת החג. הוועד של חברי הסגל הזוטר העוסקים בהרצאות, שיעורי תרגול ובדיקת עבודת ומבחנים, מייצג 300 עובדים המאוגדים בארגון כוח לעובדים. במכללה לומדים כ-4,000 סטודנטים.

סכסוך העבודה הוכרז לאחר שבאוקטובר 2015 החל במכללה מו"מ להסכם קיבוצי עבור חברי סגל הזוטר, הכולל את שיפור תנאי העבודה של חברי הסגל הזוטר המפוטרים מדי סמסטר ועובדים ללא ותק. הצדדים הגיעו להסכמות, אך הוועדה לתכון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה ומשרד האוצר מסרבים לאשר את ההסכם. ככל הנראה, עיקר המחלוקת נוגעת לסעיף תקופת ה"שקט התעשייתי" שבמהלכה חברי הסגל לא יוכלו לשבות במידה ויחתמו על ההסכם. במשרד האוצר ובוות"ת דורשים מהסגל הזוטר להתחייב על שקט תעשייתי במשך 8 שנים, אך בקרב חברי הסגל הזוטר טוענים כי מדובר בתקופה ארוכה שאינה מקובלת ואף חורגת מהמקובל בהסכמים קיבוציים שנחתמו במכללות אחרות.

"זו לא הפעם הראשונה שהנהלת המכללה גוררת רגלים בתהליך המו"מ, ואינה עומדת במחויבותיה", מסרה ד"ר עדנה גורני, יו"ר וועד המרצים. "עתה, כשאנו קרובים כל כך לתקן עיוותים של שנים, אנו נתקלים באטימות במקרה הרע או ברפיסות מול הרגולטור במקרה הטוב. כל זאת, כלפי סגל ההוראה המסור שהוא המשאב החשוב ביותר של המכללה. הנהלת המכללה ראתה בהתנגדות הוות"ת הזדמנות להקפאת מצב. במקום להיאבק אתנו על מימוש הסכם שעלי  עמלנו יחד, הם מצפים כי נקבל את הגזירות. המשמעות היא פגיעה לא מידתית במרצים בעמק יזראעל ביחס לעמיתיהם במכללות שחתמו על הסכמים דומים".

ממכללת עמק יזרעאל נמסר: "יש לנו צוות מרצים נפלא ומקצועי ואנחנו, כמו גם הסטודנטים, מאוד מעריכים אותם, ולכן פעלנו למען הסכם קיבוצי למען המרצים שמעניק להם תנאים מצוינים. קיימת עדיין מחלוקת אחת אחרונה בין הממונה על השכר באוצר לבין המרצים בנוגע למספר שנות ההסכם, ואנו מקווים שניתן יהיה לגשר גם על הסוגיה הזו. אנחנו מאמינים שרוב המרצים ישמחו להמשיך וללמד עד למציאת פתרון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker