ההצעה של משרד החינוך למורים: 1,500 שקל תמורת עבודה בחופשת הפסח

במסגרת תוכנית "בית הספר של החגים" יפעלו גני הילדים וכיתות א'-ג' במשך חמישה ימים בחופש הקרוב ■ יו"ר ארגון יציגים: "פחות מהשכר שמקבל בייביסיטר. זה ניצול מעליב ולא הוגן"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צהרון
צילום: תומר אפלבאום / באו באו

משרד החינוך מקדם את תוכנית "בית הספר של החגים", ומציע למורים 1,500 שקל תמורת עבודה במהלך חופשת הפסח. המטרה היא להמשיך להפעיל את גני הילדים ואת בתי הספר היסודיים במהלך החופשות, כחלק מהתוכנית לקיצור ימי החופשה. ההצעה של משרד החינוך מיועדת גם לסטודנטים ולעובדים כלליים שיסכימו לעבוד במסגרות הללו בזמן החופשה.

במשרד החינוך וברשויות המקומיות מתקשים לאתר כוח אדם איכותי שיפעיל את התוכנית ויהיה אחראי על הפעוטות ועל הילדים שישהו בבתי הספר והגנים במהלך חופשת החג. בחלק מהרשויות המקומיות אף פנו להורים בבקשה מהם להתנדב או אפילו לעבוד במסגרת התוכנית. אתמול (א') פירסם מחוז מרכז של משרד החינוך את הודעת הדרושים שבה צוין השכר.

לפי תוכנית בית הספר של החגים, גני הילדים וכיתות א'-ג' יפעלו במשך חמישה ימים בחופשת פסח הקרובה ובמשך חמישה ימים נוספים בחופשת חנוכה. תוכנית דומה מיושמת כבר היום בגני הילדים ובכיתות א'-ב' במסגרת הצהרונים. תוכנית בית הספר של החגים מתוקצבת ב-400 מיליון שקל. במשרד החינוך ומשרד האוצר העריכו כי המהלך יחסוך כ-1,000 שקל בשנה למשפחה עם שני ילדים.

בארגון יציגים, שמהווה אופוזיציה לארגוני המורים הקיימים, מתחו ביקורת על ההצעה הכספית של משרד החינוך. "זה יכול להיות פתרון נפלא לסטודנטים, פרחי הוראה וגמלאים, ועל זה אנחנו מברכים - אבל שכר של 33 שקל לשעה הוא פחות מהשכר שמקבל בייביסיטר", אומר אייל נמר, יו"ר יציגים. "מה שמרגיז הוא שמשרד החינוך משווה בין תנאי העבודה של המורים לבין אלו של סטודנטים ועובדים כלליים, כאילו אין משמעות לניסיון ולידע של המורים. שיטת הניצול הזאת פשוט לא הוגנת ומעליבה את ציבור המורים והגננות". 

התוכנית תתקיים בבתי הספר בכל יום מ-7:30 עד 13:00. עבור ישובים המשתייכים לאשכולות הסוציו אקונומיים הנמוכים על פי הגדרות הלמ"ס - מאשכול 1 עד אשכול 4 (כולל) השירות החדש יינתן ללא תשלום. עבור ישובים המשתייכים לאשכולות 7-5 תהיה הנוכחות בבית הספר כרוכה בתשלום של 20 שקלים ליום. ביישובים המשתייכים לאשכולות 8-10 ישלמו ההורים 30 שקלים ליום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker