פרופ' צבי ארד מת בגיל 75

ארד ייסד את המכללה האקדמית נתניה וכיהן כנשיאה במשך שנים רבות ■ הוא היה מתמטיקאי וחוקר, ושימש כנשיא ורקטור של אוניברסיטת בר אילן

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

פרופ' צבי ארד, מייסד המכללה האקדמית נתניה, מת הבוקר בגיל 75. את המכללה הקים ארד ב-1996 וכיהן כנשיאה במשך שנים רבות. באוקטובר האחרון פרש, לאחר 24 שנים בתפקידו כנשיא, והחל לשמש כנגיד המכללה. המכללה האקדמית נתניה נחשבת למכללה פרטית שאינה מתוקצבת על ידי המדינה, ולומדים בה כיום כ-4,000 סטודנטים בתחומי לימוד שונים.

פרופ' צבי ארד

ארד היה חוקר בתחום המתמטיקה וחבר סגל באוניברסיטת בר אילן. בין השנים 1992-1989 כיהן כנשיא בפועל ורקטור של האוניברסיטה. בנוסף, היה ארד ראש המחלקה למתמטיקה ומדעי המחשב וכן דיקן הפקולטה לטבע ומתמטיקה באוניברסיטה.

ארד ייסד יחד עם פרופ' ברנרד פינצ'וק, בשיתוף אוניברסיטת בר אילן, את התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, המאפשרת לתלמידים מצטיינים לסיים תואר ראשון במתמטיקה בגיל 19. בנוסף, היה ארד חבר בוועדה של משרד החינוך לקידום תלמידי ישראל באולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה.

פרופ' יעקב הרט, נשיא המכללה האקדמית נתניה, מסר כי "צבי היה אדם מיוחד, מדען דגול שהשתייך לדור הנפילים. אוהב אנשים, אהב את משפחתו והיה ידיד אמיתי. בחזונו הקים מכללה לתפארת ואנו מבטיחים להמשיך את דרכו".

פרופ' סיני דויטש, משנה לנשיא המכללה, מסר כי "חסרונו של פרופ' ארד יורגש באקדמיה ויהיה קושי גדול מאוד למלא את מקומו החשוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker