השרים אישרו: שתי נקודות זכות אקדמיות למשרתים במילואים

הצעת החוק שיזמה ח"כ מירב בן ארי גם קובעת ששירות פעיל יחשב לפעילות חברתית ויזכה את הסטודנטים בנקודות זכות בלימודי התואר האקדמי ■ שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט: "עלינו לדאוג להם כפי שמגיע להם, כפי שהם דואגים לנו"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילי מילואים
חיילי מילואיםצילום: אליהו הרשקוביץ

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') הצעת חוק שיזמה ח"כ מירב בן ארי (כולנו), לפיה יוענקו לסטודנטים המשרתים שירות פעיל במילואים שתי נקודות זכות על התנדבותם במישור החברתי - על מנת לעודד מעורבות חברתית.

ביוזמת שר החינוך ויו"ר המל"ג, נפתלי בנט, יתווסף להצעת החוק של ח"כ בן ארי סעיף לפיו שירות מילואים של עשרה ימים בשנה יוכר כמעורבות חברתית, ויזכה את הסטודנטים בשתי נקודות זכות במסגרת התואר. זאת בהמשך להחלטת שר החינוך, לפיה בני הזוג של סטודנטים במילואים יזכו להקלות ולתנאים מיוחדים במסגרת הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה.

בנט הסביר כי: "משרתי המילואים עומדים בחזית ההגנה על ביטחון המדינה, ועלינו לדאוג להם כפי שמגיע להם, כפי שהם דואגים לנו. הצעת החוק המצוינת של ח"כ מירב בן ארי מחייבת לראשונה את האוניברסיטאות ומוסדות האקדמיה להכיר בשירות מילואים כפעילות חברתית. זה לא רק מגיע למילואימניקים ביושר, זו גם חובתנו כמי שיכולים לישון בשקט בזכות פועלם המשמעותי. חוק זה מצטרף להקלות שקידמנו במל"ג בראשותי לטובת בני ובנות זוג של משרתי מילואים. נמשיך לסייע להם גם בעתיד".

ח"כ בן ארי, המשמשת כיו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה, אמרה כי "הצעת החוק היא צעד נוסף עבור סטודנטים המשרתים במילואים בפרט, והמעורבים בפעילות חברתית בכלל. אנו מחוייבים לתמוך ולעזור לאותם סטודנטים הפועלים למען החברה הישראלית כולה ומקדישים ימים ארוכים לביטחונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker