הקמפוס הערבי הראשון תקוע - בעקבות דו"ח חריף על מכללת סכנין

משרד החינוך העביר לפני שבועיים למל"ג דו"ח חריף על מכללת סכנין, המועמדת המובילה להקמת הקמפוס הערבי המתוקצב הראשון - וההחלטה על הגוף שיקים אותו תידחה בשלושה חודשים לפחות

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
מכללת סכנין להוראה
מכללת סכנין להוראהצילום: גיל אליהו
טלי חרותי-סובר

בישיבה שנערכה אתמול בוועדת התקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) עלתה שוב בחירתה של מכללת סכנין לגוף שיקים את הקמפוס הערבי המתוקצב הראשון בישראל.

סכנין נבחרה כבר לפני עשרה חודשים על ידי ועדת השיפוט שהקימה המל"ג בראשות ד"ר רבקה ודמני. הגורם שדחף את בחירתה של סכנין, שענו לקול הקורא שפירסמה המל"ג, היה חבר המל"ג סמאר חג' יחיא.

על אף שהבחירה נעשתה לפני זמן רב הרי שמעולם לא אושרה בעקבות התנגדות קשה שנשמעה במל"ג-ות"ת, בין היתר בשל שפורסמו ב-TheMarker, והעלו שאלות קשות בנושא התנהלותה של בעלת המכללה, משפחת בדרנה.

כאמור על אף המלצת ועדת השיפוט ההחלטה מעולם לא נפלה, ואמורה היתה ליפול אתמול (ג'). אלא שלפני כשבועיים הגיע לידי המל"ג-ות"ת דו"ח חריף שהוכן על המכללה במשרד החינוך כבר בפברואר 2017, אך מעולם לא הועבר אליה.

הדו"ח הבעייתי, הכולל ליקויים רבים, מצטרף לדו"ח נוסף שמכין בימים אלה רשם העמותות על מכללת סכנין. הדו"ח החריף כבר לא היה גורם שניתן היה להתעלם ממנו, והוחלט לעצור כל החלטה לשלושה חודשים לפחות.

מהמל"ג נמסר כי "הדיון במלצות ועדת השיפוט בנושא הקמת מסגרת אקדמית מתוקצבת ביישוב ערבי בצפון נדחה בשלושה חודשים, בהסכמת חברי המל"ג, זאת מאחר שבאחרונה התקבל במזכירות המל"ג דו"ח ביקורת משלימה המצביע על בעיות ניהוליות במכללת סכנין המחייבות בדיקה מעמיקה מול משרד החינוך ורשם העמותות. על כן, סברה המל"ג שיש מקום לדחות את הדיון עד לבירור מקיף של הנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker