שבוע שישי לשביתה בבית ברל: נדחתה בקשה לחייב את הסגל הזוטר לשוב לעבודה

הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה ונציגי האוצר מסרבים לאשר את תוספות השכר שהוסכמו במשא ומתן שנערך בין נציגי הסגל להנהלת המכללה

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ברל
בית ברלצילום: ניר קידר

שביתת הסגל הזוטר בבית ברל נמשכת כבר שישה שבועות, מאז פתיחת שנת הלימודים האקדמית. היום (א') דחה בית הדין לעבודה בתל אביב את בקשת הנהלת המכללה להוציא צו מניעה נגד השביתה המתמשכת.

מאז פתיחת הלימודים במכללה לא מתקיימים בה שיעורי הסגל הזוטר, שאינם ממלאים כלל את תפקידיהם במכללה לצד המרצים הבכירים. בשלב זה הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה ונציגי האוצר מסרבים לאשר את תוספות השכר שהוסכמו במשא ומתן שנערך בין נציגי הסגל להנהלת המכללה. בה בעת דוחים נציגי הסגל הזוטר את הצעות הפשרה שהוצעו להם.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

לפי החלטת בית המשפט, על נציגי משרד האוצר וות"ת לקיים שלוש פגישות משא ומתן עם חברי הסגל כדי להגיע להסכמות. "החלטת בית הדין לאפשר לנו להמשיך ולשבות מבהירה עד כמה לגיטימית וחשובה השביתה הזו. לא ייתכן שלאחר שנתיים של משא ומתן מפרך תבטל המדינה את ההישגים אליהם הגענו ותשמר את האפליה ביננו לבין מרצים במכללות  המתוקצבות האחרות", אמר הלל רומן, מרצה במכללה ואחד מנציגי הסגל הזוטר בה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker