מרצים בבן גוריון נגד הארכת כהונתה של נשיאת האוניברסיטה

לפני כחצי שנה הוקמה באוניברסיטה ועדת חיפוש, שפירסמה קול קורא לתפקיד ובחנה מספר מועמדים לתפקיד הנשיא ■ על פי כללי המל"ג יש לקצוב את תקופת כהונת נשיאי האוניברסיטאות ל-12 שנה בלבד

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' רבקה כרמיצילום: אילן אסייג
ליאור דטל

משבר באוניברסיטת בן גוריון: סנאט האוניברסיטה, הגוף האקדמי העליון במוסד, מתנגד להמשך כהונתה של נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי, וקורא ליו"ר הוועד המנהל של האוניברסיטה, עו"ד אשר חלד, להתפטר מתפקידו כראש ועדת החיפוש לתפקיד הנשיא הבא של המוסד.

לאחרונה החליטה וועדת החיפוש שהוקמה על ידי הוועד המנהל, בראשות חלד, להאריך את כהונתה של כרמי בשנתיים נוספות, במקום לבחור במועמד אחר לתפקיד. כרמי, שצפויה לסיים בקרוב קדנציה שלישית בתפקיד ולאחר 12 שנים בתפקיד הנשיאה, לא התמודדה על המשך כהונתה בתפקיד.

בתגובה, ביום ראשון קרא הסנאט לנציגי הסגל הבכיר בוועד המנהל של האוניברסיטה לא לאשר את המשך כהונתה של כרמי. המועצה להשכלה גבוהה צפויה להתנגד גם היא להחלטה, שכן על פי כללי המועצה יש לקצוב את תקופת כהונת נשיאי האוניברסיטאות ל-12 שנה בלבד.

סנאט האוניברסיטה הוא אחד מגופי הניהול בה, והוא מייצג את מרצי המוסד ומופקד על הנושאים האקדמיים. מרצי האוניברסיטה השביתו היום (ד') את הלימודים לשעתיים שבהן נערכה אספת הסברה למרצים.

לפני כחצי שנה הוקמה באוניברסיטה ועדת חיפוש, שפירסמה קול קורא לתפקיד ובחנה מספר מועמדים לתפקיד הנשיא שאמור היה להתפנות במאי הקרוב. בין היתר, הוועדה בחנה את מועמדתם של פרופ' אלכס לובוצקי מהחוג למתמטיקה באוניברסיטה העברית, שכיהן בעבר כחבר כנסת, ואת מועמדותו של הרקטור הנוכחי של האוניברסיטה, פרופ' צבי הכהן.

בסופו של דבר החליטה ועדת החיפוש להאריך את כהונתה של כרמי בשנתיים נוספות. בתגובה, בישיבת הסנאט בתחילת השבוע הוחלט כי "ועדת החיפוש לנשיא האוניברסיטה כשלה בתפקידה, והחמיצה הזדצנות לבחירת נשיא מעולה לאוניברסיטה מבין מספר מועמדים ראויים שהציגו את מועמודותם. הסנאט מביע אי אמון ביו"ר ועדת החיפוש וקורא לו להתפטר מתפקידו".

בהחלטת הסנאט נכתב כי הוא דורש מהוועד המנהל לפעול לפי המקובל בשאר האוניברסיטאות ולא להאריך את כהונתה של כרמי, אלא להמליץ על מועמדים אחרים לתפקיד הנשיא, ובמידה שלא תבחר לעשות זאת, הוא קורא לנציגי הסנאט בוועד המנהל להצביע נגד ההמלצה.

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר כי "הליך בחירת נשיא האוניברסיטה מתבצע כדין על ידי הגוף המוסמך לביצועו ועל פי הוראות התקנון הכללי של האוניברסיטה. כשתושלם מלאכת בחירת הנשיא/ה הבא/ה, תצא הודעה מסודרת בנושא".

מהמל"ג נמסר: "החלטת המל"ג מ-2010 קובעת תקופת כהונה מקסימלית של 12 שנים לנשיא. אוניברסיטת בן גוריון מודעת להנחייה זו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker