שובתים כבר 4 שבועות: הסטודנטים בבית ברל הפגינו בעד הסגל הזוטר

הסטודנטים מוחים על הפגיעה בשנת הלימודים: "אחרי ארבעה שבועות של שביתה, אומרים להנהלת המכללה 'די'. הגיע הזמן שהיא תעמוד לצד המרצים שלנו במאבק"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ברל
ליאור דטל

למרות ניסיונות הפשרה – השביתה במכללה האקדמית בית ברל צפויה להימשך גם בשבוע הבא. הסטודנטים במכללה מחו היום (ה') נגד התמשכות השביתה של הסגל הזוטר במכללה ברחבי הקמפוס. זאת, לאחר שניסיונותיהם של חברי כנסת לתווך בין הנהלת המכללה לנציגי הסגל הזוטר, כשלו.

היום בצהריים הסטודנטים הפגינו תוך שהם קוראים להנהלת המכללה לתמוך בדרישות מרצי הסגל הזוטר מול משרד האוצר והוועדה לתכנון ותקצוב. בהזמנות לשביתה נכתב: "אחרי ארבעה שבועות של שביתה, אומרים להנהלת המכללה 'די'. הגיע הזמן שההנהלה תעמוד לצד המרצים שלנו במאבק".

השביתה של חברי הסגל הזוטר במכללה האקדמית בית ברל נפתחה כבר לפני כארבעה שבועות, במחאה על תנאי העסקתם. לאחרונה הודיעה ועדת החינוך של הכנסת על התערבות במשבר ועל הקפאת השביתה, אך למרות זאת המגעים לפשרה לא צלחו.

חברי הסגל הזוטר בבית ברל הגיעו באחרונה להסכם על שיפור תנאי עבודתם, אך בות"ת ובמשרד האוצר מסרבים לאשרו בטענה שהוא חורג מתוספות השכר שהוחלט עליה בגופי ההשכלה הגבוהה. נכון להיום, חברי הסגל הזוטר במכללה מועסקים בחוזי העסקה קצרי טווח למשך כשבעה חודשים בכל שנה, כשרובם מפוטרים לאחר מכן ומועסקים מחדש. בנוסף, חברי הסגל הזוטר טוענים כי שכרם לשעת הוראה נמוך בכ-50% מהמקובל בשאר המכללות הציבוריות.

בשנתיים האחרונות קיימו חברי הסגל מו"מ עם הנהלת המכללה לשיפור תנאי העסקתם, ובסופו, כאמור, הוסכם על תוספת של 20%-50% לשכרם, אך התוספת לא אושרה על ידי ות"ת ומשרד האוצר, ולכן הנהלת המכללה ביקשה להגיע לפשרה על גובה תוספת השכר. היום נפגשו נציגי המכללה וות"ת יחד עם נציגי האוצר כדי לדון בפערים, אך הפגישה לא הניבה תוצאות.

תגובת המכללה האקדמית בית ברל: "זה אך טבעי שבמהלך חודש של שביתה הפוגעת בעיקר בסטודנטים, נראה גילויי מחאה מצדם. הנהלת המכללה לא נותנת לכך להסיט אותה מלעסוק בעיקר - לעשות כל מה שנדרש כדי להביא לסיום השביתה.

"אנו שבים ומזכירים  שעל השולחן מונחת זה מכבר הצעה שעל רובה יש הסכמה מלאה של הצדדים, כולל האוצר וות"ת. הפערים המעטים שעדיין נותרו בוודאי לא מצדיקים את המשך השביתה והפגיעה בסטודנטים. אנו קוראים לוועד המרצים לחדול לאלתר מהשביתה ולחזור לשולחן המו"מ בדרך להגעה להסכמות. אנו מבקשים לציין כי קריאה דומה יצאה מועדת החינוך של הכנסת שבה נערך דיון בנושא ביום שלישי, קריאה שכאמור הוועד לא נענה לה, בניגוד ליתר הגורמים".

מוות"ת נמסר: "צר לנו על החלטת ועד הסגל הזוטר במכללה להמשיך בשביתה תוך פגיעה קשה בסטודנטים, וזאת על אף הסיכומים שהושגו בישיבת ועדת החינוך בכנסת, שלפיהם נדרש הוועד להפסיק את השביתה לאלתר ולחזור לשולחן המו"מ ללא תנאים מקדימים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker