בנט לא התערב - והיום צפויה שביתה ב-17 מכללות

עד כה, שר החינוך ■ המכללות יהיו פתוחות היום ויתקיימו לימודים על ידי חברי הסגל הזוטר ■ מדובר בשביתה הגדולה ביותר מאז 2007, אז שבת הסגל הבכיר במשך 90 יום

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכללה האקדמית באשקלוןצילום: לימור אדרי
ליאור דטל

(עדכון: 00:02) מגעים שנערכו לפני כניסת השבת לדחיית שביתת הסגל הבכיר ב-17 מכללות ציבוריות היום (א') לא צלחו וכ-55 אלף סטודנטים לא יתחילו את לימודיהם הבוקר באותן מכללות.

עד כה, שר החינוך נפתלי בנט, האחראי גם על מערכת ההשכלה הגבוהה כחלק מתפקידו כיו"ר המל"ג לא התערב במשבר.

ביום שישי, לפני כניסת השבת, הוועדה לתכנון ותקצוב של המל״ג ונציגי האוצר הציעו לנציגי הסגל הבכיר לדחות את השביתה ביום כדי להמשיך לקיים את המו״מ שהופסק ביום חמישי, לאחר שחברי הסגל הבכיר נטשו את שולחן הדיונים. בתחילה הסתמן כי נציגי הסגל הבכיר מסכימים לדחות את השביתה, אך לבסוף הודיעו כי השביתה תתקיים כרגיל.

מאז צאת השבת לא התחדשו הדיונים בין הצדדים. עם זאת, המכללות יהיו פתוחות ביום הראשון ללימודים ויתקיימו לימודים על ידי חברי הסגל הזוטר, כך שעל הסטודנטים לבדוק את מערכת השעות שלהם ולפנות למכללה בה הם לומדים כדי לקבל פרטים נוספים.

לימודים במכללה.צילום: דן קינן

בשלב זה חברי הסגל הבכיר ישבתו במכללות הבאות: המכללה אקדמית גליל מערבי, אפקה בתל אביב, המכללה האקדמית אחווה, המכללה האקדמית אשקלון, המכללה האקדמית הדסה בירושלים, המכללה האקדמית כנרת, המכללה להנדסה אורט בראודה, המכללה על שם עזריאלי להנדסה בירושלים, המכללה האקדמית ספיר בשדרות, המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המכללה האקדמית צפת, המכללה האקדמית תל אביב יפו, המכללה האקדמית תל חי, המרכז האקדמי לב, המרכז האקדמי רופין, מכון טכנולוגי חולון ומכללת שנקר להנדסה ועיצוב.

כמו כן, צפויים להתקיים שיבושים במכללת בית ברל בגלל שביתת הסגל הזוטר במכללה. הלימודים במכללות האקדמיות להוראה יתקיימו כרגיל.

זוהי השביתה הגדולה ביותר מאז שביתת הסגל הבכיר באוניברסיטאות ב-2007 שנמשכה 90 יום. 

לפי הערכות, דרישות נציגי הסגל הבכיר הסתכמו בכ-90 מיליון שקל בשנה. השכר הממוצע של מרצה בכיר במכללות מסתכם בכ-20 אלף שקל ותמורתו עליהם להרצות במשך 8-12 שעות בשבוע (לא כולל עבודות הכנה ובדיקה נוספות הקשורות לתפקיד). האוצר הציע לחברי הסגל תוספת שכר הדרגתית של כ-9% בשש השנים הקרובות - כפי שקיבלו חברי הסגל הבכיר באוניברסיטאות באחרונה. אלא שנציגי הסגל דרשו גם להצמיד את שכרם לשכר המרצים הבכירים באוניברסיטאות. במהלך המו"מ הציעו נציגי האוצר הצעה משופרת, אך גם היא נדחתה על ידי נציגי הסגל.

בנוסף, חברי הסגל הבכיר במכללות דורשים להגדיל את התקציב המיועד לצרכי מחקר, כך שיתאפשר להם לבצע מחקר גם במכללות, למרות שעמדת המדינה היא שיש לרכז את המחקר באוניברסיטאות בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker