בתי הספר הצפופים ביותר בישראל: בידקו אם הילד שלכם ברשימה

תל אביב, פתח תקוה, מודיעין, רחובות וחולון: הרשימה המלאה נחשפת

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידים בכיתה א'
תלמידים בכיתה א'צילום: מוטי מילרוד

בית הספר היסודי השיטה ברחובות הוא הצפוף ביותר בישראל - כך עולה מנתוני משרד החינוך. השיטה הוא בית ספר ממלכתי שבו לומדים כ-350 תלמידים בצפיפות ממוצעת של 36.8 תלמידים בכיתה - הגבוהה ב-30% מהצפיפות הממוצעת בכיתות הלימוד בישראל ב-2016.

אחרי השיטה דורג בית הספר יצחק שמיר בחולון, שהופיע גם בשנים הקודמות ברשימת בתי הספר הצפופים בישראל, עם צפיפות ממוצעת של 36.6 תלמידים בכיתה; ואחריו בית הספר ארגמן בנס ציונה שבו לומדים בממוצע 36.3 תלמידים בכל כיתה. גם בית ספר א.ד גורדון בתל אביב, שהיה בעבר הצפוף ביותר בישראל, מופיע ברשימה עם 35.7 תלמידים בכיתה.

נתוני משרד החינוך שהגיעו לידי TheMarker הם הבסיס לרשימת בתי הספר הצפופים בישראל. הרשימה מתייחסת לבתי ספר יסודיים ציבוריים בלבד, ואינה כוללת בתי ספר פרטיים וישיבות. ברשימת 50 בתי הספר הצפופים ביותר בישראל בולטים בתי ספר מערי המרכז - כמו פתח תקוה, מודיעין, תל אביב, ראשון לציון וחולון - שבהם הצפיפות בכיתות הלימוד גבוהה במיוחד, גם אחרי יישום התוכנית של שר החינוך, נפתלי בנט, להקטנת הצפיפות בכיתות הלימוד.

ברשימה בולטים לרעה בתי הספר בפתח תקוה - ששבעה מהם היו מהצפופים ביותר בישראל - וכך גם מודיעין ותל אביב, עם שישה בתי ספר מכל עיר. גם חולון בולטת לרעה ברשימה עם חמישה בתי ספר צפופים במיוחד. ברחובות יש ארבעה בתי ספר שהיו בין 50 הצפופים בישראל, ובראשון לציון יש שלושה בתי ספר כאלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker