ליאור דטל

משרד החינוך צופה כי מספר התלמידים שישתתפו בתוכנית הקייטנות המסובסדות בבתי הספר יגיע השנה לשיא של 450 אלף תלמידים לעומת 204 אלף תלמידים ב–2016. התוכנית תורחב השנה גם לכיתות ג', כך שתפעל בשכבות הגיל של כיתות א' עד ג'. עם זאת, גם השנה ביטל המשרד את סבסוד הקייטנות עבור ילדי הגנים וכיתות ד'.

הקייטנות יפעלו בין 1 ל–21 ביולי, בין השעות 8:00 ל–13:00 בכל בתי הספר (כולל החרדיים). הקייטנות מופעלות על ידי צוות שכולל מורי קבלן ומורים שהסכימו להשתתף בתוכנית בתמורה לתוספת שכר, והן כוללות טיולים ופעילויות העשרה. התוכנית תפעל השנה בראשונה גם בבתי הספר הפרטיים.

הקייטנות של משרד החינוך יתמקדו השנה בנושא ירושלים. לפי בדיקה שביצע באחרונה "הארץ" בשתי רשויות מקומיות, עולה כי הלימודים על ירושלים תוכננו למרבית שעות הפעילות בקייטנה, וכי במשרד החינוך הבהירו לרשויות המקומיות כי הם ממליצים על שתי פעילויות בלבד שיעסקו בירושלים.

עלות ההשתתפות בקייטנות נקבעת לפי המעמד הכלכלי־חברתי של כל רשות מקומית המפעילה את הקייטנות. משרד החינוך מממן באופן מלא את הקייטנות ביישובים באשכולות חברתיים־כלכליים 1–4 — הכוללים את ירושלים, לוד ורהט — כך שההרשמה לקייטנות ביישובים אלה תהיה בחינם עבור ההורים. ביישובים באשכולות 5–7, שמייצגים את מעמד הביניים, וכוללים בין השאר את אשדוד, חיפה, נתניה וראשון לציון — עלות הקייטנות תהיה 300 שקל לכל תלמיד. ביישובים המבוססים, מאשכולות 8–10, עלות ההשתתפות תהיה 450 שקל לכל תלמיד.

תוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" החלה ב–2014 ביוזמת שר החינוך שי פירון, ופעלה בתחילה עבור בוגרי כיתות א'–ב'. ב–2015 התוכנית היתה אמורה להתרחב, ולכלול את כיתות ג'–ד', אך יישומה נדחה בשל הקדמת הבחירות. בשנה שעברה החליט שר החינוך, נפתלי בנט, להמשיך לדחות את הרחבת התוכנית, שכבר אמורה היתה להיות מיושמת עבור תלמידי הגנים עד כיתה ה'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker