דירוג הפטנטים העולמי: אוניברסיטת ת"א דורגה במקום השמיני מבין המוסדות מחוץ לארה"ב

מהדירוג עולה כי חברת רמות של אוניברסיטת תל אביב היא החברה שרשמה את מספר הפטנטים הגדול ביותר בארה"ב בשנת 2016 מבין האוניברסיטאות בישראל

ליאור דטל
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת תל אביבצילום: דודו בכר

חברות מסחור הטכנולוגיה של אוניברסיטת תל אביב, הטכניון והאוניברסיטה העברית הן מהמובילות בעולם מבחינת מספר הפטנטים שרשמו בארה"ב, כך עולה מדירוג שפירסמה היום האקדמיה הלאומית לממציאים בארה"ב (NAI). הדירוג, מתייחס למספר הפטנטים שרשמו חברות מסחור הידע של האוניברסיטאות ב-2016 בארה"ב ומדרג את 100 הגופים המובילים בתחום הפועלים בעולם.

מהדירוג עולה כי חברת רמות של אוניברסיטת תל אביב היא החברה שרשמה את מספר הפטנטים הגדול ביותר בארה"ב באותה שנה מבין האוניברסיטאות בישראל, היא דורגה במקום ה-43 בעולם ובמקום השמיני בקרב האוניברסיטאות שמחוץ לארה"ב לאחר שרשמה 45 פטנטים בארה"ב ב-2016. חברת יישום של הטכניון דורגה במקום ה-53 לאחר שרשמה 44 פטנטים וחברת מסחור הידע של האוניברסיטה העברית דורגה במקום ה-87 עם 29 פטנטים.

חברות מסחור הידע של האוניברסיטאות בישראל אחראיות על הקניין הרוחני של הידע המחקר הנצבר באוניברסיטאות, ומטרתן היא להגן על המצאות המפותחות על בסיס מחקרים וידע של האוניברסיטאות ולהקים חברות ומיזמים עסקיים שמבוססים עליו, שבהמשך מניבות הכנסות לאוניברסיטאות כתוצאה מתגמולים או חלוקת מניות.

האקדמיה הלאומית לממציאים הוא גוף ללא כוונת רווח המורכב מאוניברסיטאות וגופי מחקר ברחבי העולם ומטרתו היא לעודד יזמות וחדשנות במחקר. היא מפרסמת את דירוג הפטנטים מאז שנת 2013. למקום הראשון הגיעה אוניברסיטת שרשמה 505 פטנטים בארה"ב במהלך השנה, אחריה המכון הטכנולוגי מסצו'סטוס (MIT) עם 278 פטנטים, ובמקום השלישי סטנפורד שרשמה 244 פטנטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker