לראשונה: משרד החינוך יפעיל קייטנות קיץ מסובסדות גם לילדי כיתה ג'

זאת לאחר שבשנה שעברה פעלה התוכנית רק עבור תלמידי כיתות א'-ב' ■ בקיץ הקודם תוכננה הרחבת התוכנית, אך היא נדחתה בעקבות קיצוצים בתקציב

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קייטנה של משרד החינוך בלוד
ליאור דטל

משרד החינוך הודיע כי השנה יפעיל את הקייטנות המסובסדות על ידו בחופש הגדול גם עבור ילדי כיתות ג'. הקייטנות יפעלו מ-1 ביולי ועד ל-21 ביולי בימים א'-ה', בין השעות שמונה בבוקר ועד אחת בצהריים. המשרד הודיע על הכללת תלמידי כיתות ג' בתוכנית באתר האינטרנט שלו. עם זאת, בעקבות החלטת שר החינוך, נפתלי בנט, גם השנה המשרד ייבטל את סבסוד הקייטנות לכיתות ד-ו ועבור ילדי הגן - שהיו אמורים ליהנות מהקייטנות על פי התוכנית המקורית.

במסגרת התוכנית, משרד החינוך מספק לתלמידי בתי הספר מסגרת במהלך חודש יולי בבתי הספר בהם הם לומדים, הכוללת גם ארוחת בוקר ופעילויות העשרה שניתנות על ידי צוות המורים בבתי הספר ומורי קבלן.

לפני שנה הודיע משרד החינוך כי ייבטל את הקייטנות המסובסדות שהיו אמורות לפעול עבור ילדי ג'-ד' במהלך החופש הגדול, וגם את הקייטנות עבור כיתות ה'-ו' ועבור ילדי הגנים יידחה למועד לא ידוע. כאמור, בקיץ הקרוב התוכנית תורחב לכיתות א'-ג'. 

תוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" יצאה לדרך ביוזמת שר החינוך דאז, שי פירון, ופעלה בתחילה עבור בוגרי כיתות א'-ב' בלבד. ב-2015 אמורה היתה התוכנית להתרחב ולכלול גם את כיתות ג'-ד', אך יישומה נדחה בשל הקדמת הבחירות.

בקיץ הקודם תוכננה שוב הרחבת התוכנית (שבוצעה באופן חלקי) לגני הילדים ולכיתות ה' - אך לבסוף משרד החינוך החליט לדחות את ההרחבה ולהמשיך להפעיל את הקייטנות עבור תלמידי כיתות א'-ב' בלבד, בעקבות קיצוצים בתקציב משרד החינוך. באותה תקופה המשרד גם ביטל את הקייטנות לגילאי ג'-ד' שפעלו בישובים המוחלשים בפריפריה, כדי שיתאפשר לו ליישם את התוכנית גם בציבור החרדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker