מסתמן: תוספת של 57 מיליון שקל לצהרונים בירושלים

הממשלה צפויה לאשר מחר את תוספת התקציב להפעלת הצהרונים לגילאי 8-3 בעיר ■ כחלון תומך בתוספת, יחד עם שר לענייני ירושלים זאב אלקין

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צהרון בגן בירושלים
צהרון בגן בירושליםצילום: תומר אפלבאום

הממשלה צפויה לאשר מחר תוספת תקציב של 57 מיליון שקל להפעלת הצהרונים לגילאי 3–8 בירושלים. ההחלטה על העברת התקציב התקבלה עוד לפני השביתה בעיר בשבוע שעבר, אך לא הובאה לאישור הממשלה מכיוון ששר האוצר, משה כחלון, שהה בחו״ל.

הצהרונים בירושלים תוקצבו בעבר על ידי המדינה באופן חריג, אך עיריית ירושלים דרשה תוספת תקציב להפעלת הצהרונים גם עבור שכבות גיל נוספות. עם זאת, התקציב לשנת הלימודים הנוכחית עדיין לא אושר בגלל התמשכות המגעים בין הצדדים. כחלון תומך בתוספת התקציב, יחד עם שר לענייני ירושלים, זאב אלקין.

החלטת ממשלה מ–2012 קבעה כי הצהרונים יסובסדו בכל הארץ, אך שר האוצר דאז, יאיר לפיד, הותיר את הסבסוד רק בצהרונים בישובים המוחלשים ביותר, ברשויות הנמצאות באשכולות חברתיים־כלכליים שבין 1 ל–3 לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ואולם הממשלה החליטה ב–2013 להחריג את ירושלים מההחלטה ולסבסד גם את הצהרונים בה — למרות שהיא מדורגת באשכול 4. ב–2014 הוחלט להגדיל את התקציב ולהרחיב את התוכנית בעיר גם לכיתות א־ב. ההחלטה הנוכחית על תוספת התקציב תאפשר את סבסוד הצהרונים לילדים עד גיל 8.

במהלך השביתה בשבוע שעבר נמסר ממשרד האוצר: "צר לנו שלמרות שהעירייה ידעה כי התקציב הדרוש להפעלת הצהרונים קיים, בחרה לצרף את הצהרונים לשביתה על גבם של תושבי העיר וילדיהם״.

בהסבר להחלטה נכתב כי ״לעיר ירושלים מעמד מיוחד מכוח חוק יסוד: ירושלים הקובע כי הממשלה תשקוד על פיתוחה ושגשוגה של העיר ועל רווחת תושביה על ידי הקצאת משאבים מיוחדים וכן כי לירושלים יינתנו עדיפויות מיוחדות בפעילויות של רשווית המדינה לפיתוחה של ירושלים בנושאי משק וכוכולה ובנושאים אחרים. מכוח הוראות אלו מוקצים לעיר משאבים מיוחדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker