דירוג בתי הספר למינהל עסקים: אוניברסיטת ת"א המשפיעה ביותר בישראל

לאחר אוניברסיטת תל אביב, דורג בית הספר לניהול באוניברסיטה העברית בירושלים בדירוג של ארבעה עלים עבור "השפעה בינלאומית משמעותית"

ליאור דטל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפקולטה לניהול אוניברסיטת תל אביב
הפקולטה לניהול אוניברסיטת תל אביבצילום: google מפות

הפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב דורגה כפקולטה המשפיעה ביותר מבחינה בינלאומית בישראל על ידי דירוג של ארגון אדיונברסל הבינלאומי. הפקולטה לניהול על שם קולר באוניברסיטה קיבלה על ידי הארגון את הדירוג הגבוה ביותר מבין הפקולטות לניהול באוניברסיטאות בישראל, של חמישה עלים המצביע על "השפעה בינלאומית חזקה" הפקולטה. זהו הציון הגבוה ביותר שניתן על ידי הארגון, המדרג את הפקולטות מאז 2007 על פי סקר שנערך בקרב 1,000 דיקאנים של בתי ספר למינהל עסקים ב-154 מדינות בעולם ושל ועדת מומחים בינלאומית. לפי הארגון שביצע את הדירוג, הציון מתייחס למידת המוניטין והאיכות של בית הספר.

לאחר אוניברסיטת תל אביב, דורג בית הספר לניהול באוניברסיטה העברית בירושלים בדירוג של ארבעה עלים עבור "השפעה בינלאומית משמעותית". דירוג של שלושה עלים ניתן לאוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה הפתוחה דורגה בדירוג של שני עלים. אדיוניברסל, ממוקמת בפאריס היא סוכנות דירוג של גופי השכלה גבוהה הפועלת באופן בינלאומי משנת 2007. מטרת הארגון היא למפות את המוניטין וההשפעה הבינלאומית של כל מ-1,000 בתי ספר למינהל עסקים ברחבי העולם.

במאי האחרון הודיעה אוניברסיטת תל אביב כי הפקולטה לניהול, שבעבר היתה מזוהה עם משפחת רקאנטי הישראלית, תקרא על שם איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר, לאחר שהאחרון תרם לאוניברסיטה תרומת ענק בסך 50 מיליון דולר. לפי ההסכם שנחתם בין הצדדים, הבניין שבו שוכנת הפקולטה ותוכנית המוסמכים במינהל עסקים תמשיך להקרא על שמו של איש העסקים הישראלי ליאון רקאנטי שמשפחתו היתה אחת ממייסדות בית הספר ותרמה לו עוד משנות ה-60 של המאה הקודמת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker