שראל: החברה שמקבלת תקציב גבוה יותר משל משרד ממשלתי מסרבת לחשוף נתונים על השימוש בו

5.3 מיליארד שקל - זה היקף ההתקשרות של חברת שראל עם המדינה בחמש השנים האחרונות

ליאור דטל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תחום: רכש ציוד רפואי ותרופות 
לבתי החולים הממשלתיים

מספק שירותים בעיקר ל: משרד הבריאות

היקף התקשרות ב-2010–2015: 
5.3 מיליארד שקל

מספר התקשרויות ב-2010–2015: 14

תרופות, כדורים
אילוסטרציה

5.3 מיליארד שקל - זה היקף ההתקשרות של חברת שראל עם המדינה בחמש השנים האחרונות. לשם השוואה, הסכום הזה גבוה יותר מתקציב משרד הגנת הסביבה בפועל, מ-1995 ועד היום (כ-4.5 מיליארד שקל).

עם סכום כזה, זוכה שראל ללא כל קושי בתואר הספק הגדול ביותר שעובד עם הממשלה ללא מכרז. היקף ההתקשרות עם החברה, שמבצעת רכש מרוכז של ציוד רפואי ותרופות בעבור בתי החולים, חריג וגבוה לעומת יתר התקשרויות הממשלה. אבל ההתקשרות עם שראל חריגה לא רק בגלל ההיקפים העצומים, אלא גם כי בסופו של דבר, במשרד האוצר טוענים כי המדינה לא יודעת מה בדיוק נעשה עם הכסף: בטיוטת הדו"ח של צוות לבחינת ההתקשרות עם החברה שמינתה החשבת הכללית באוצר, עלה כי "לממשלת ישראל אין כיום מנגנוני פיקוח ובקרה אפקטיביים על פעילותה של שראל".

שראל היא חברה פרטית בבעלות עמותה שהקימו בתי החולים, כדי למלא את החלטת הממשלה מ-1994 להעביר אליה מנגנון רכישת התרופות והציוד הרפואי, שעד אז נוהל על ידי משרד הבריאות. בעקבות ההחלטה, המדינה איפשרה לבתי החולים להתקשר עמה בפטור ממכרז, כששראל עצמה מחויבת להחיל על עצמה את חוק חובת המכרזים ולהעביר את רווחיה לבתי החולים. ב–2006, בתקופת כהונתו של ירון זליכה כחשב הכללי באוצר, הוא הוביל מהלך לביטול הפטור ממכרז, אך בסופו של דבר עזב את תפקידו, הפטור לא בוטל ובעשר השנים שחלפו מאז - המדינה הזרימה לחברה 9.7 מיליארד שקל נוספים.

כיום החברה שוב בכותרות. החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי־בויאנג'ו, מינתה ב-2014 צוות שייבחן את ההתקשרות, אך שראל לא סיפקה לו נתונים על הרכש שהיא מבצעת ועל מחירי התרופות שהיא רוכשת. מנגד, בשראל טענו כי לא העבירו את הנתונים בשל הסכמי סודיות שעליהם היא חתומה מול חברות התרופות והציוד, וכי משרד האוצר סירב לדרישתם לשמור על סודיות. בתקציר של טיוטת הדו"ח שנדון בוועדה שמינתה עבאדי־בויאנג'ו, עלה כי האופן שבו שראל מבצעת רכש "אינו מייצר תועלת מיטבית למשק ולמערכת". אבל בסופו של דבר, עבודת הצוות התעכבה חודשים רבים, ובמשרד הבריאות פנו בינתיים למשרד האוצר בבקשה לחדש את ההתקשרות עם שראל עד ל-2019 ב–4.2 מיליארד שקל נוספים, רגע לפני פקיעת מועד ההתקשרות הנוכחית. בוועדת המכרזים זעמו. בפרוטוקול ההחלטה, שבה לבסוף אושר פטור ממכרז לחודש וחצי בלבד, נכתב כי המשרד הגיש את הבקשה "ברגע האחרון" וכי "הוועדה רואה את התנהלות המשרד בהקשר זה בחומרה. ועדת הפטור אינה חותמת גומי. בקשת פטור לתקופה ארוכה, בעוד החברה מעכבת את פעילות צוות הבדיקה ומקשה עליו לסיים את עבודתו, אינה סבירה ואינה מתיישבת עם השכל הישר".

משרד הבריאות: "בדיקת החשב הכללי היתה לקויה"

ממשרד הבריאות נמסר: "המשרד מינה יועץ חיצוני כדי לבחון ולהציע דרכים לייעל את תהליך הרכש, ולהבטיח כי נעשה באופן היעיל ביותר. העבודה נמצאת ביישומה ואנו ממתינים לסיומה. אנו דוחים את העבודה שנעשתה על ידי הצוות שמונה על ידי החשב הכללי, לאור הליקויים המהותיים שהובילו לעבודה לא מקצועית. אנו סבורים כי ניתן להגיע להסכמה, שתבטיח העברת מידע תוך שמירת הסודיות המסחרית המתחייבת".

משראל נמסר: "כל תפקידנו הוא להיות זרוע ביצוע לרכש ואספקה של תרופות וציוד רפואי בשדרה ובחירום, לייצר תחרות בשוק תוך 'שבירת מונופולים' וניצול היתרון לגודל באמצעות מכרזים לעשרות ומאות ספקים, בהתאם לתקנות ולחוק המכרזים. הגיע הזמן לפוצץ את הבלון סביב הטענה כי שראל היא מונופול. שראל מהווה 16% מהשוק בלבד, ובתי החולים אינם מחויבים לרכוש תרופות וציוד רפואי באמצעותה. הם בוחרים לעשות זאת כי שראל נותנת להם שירות מעולה ואמין שלא היה כמותו, והכי חשוב - בבתי החולים, בעיקר הבינוניים והקטנים, נוכחו לדעת כי רכש מרוכז מוזיל להם משמעותית את העלויות ומייעל את עבודתם. לגבי העברת הנתונים לאוצר, נציג האוצר שימש 5 שנים כחבר דירקטוריון וכיו"ר ועדת הכספים ויו"ר ועדת הביקורת. לאוצר יש כל נתון הקשור בחברת שראל.

מה שביקש הצוות של האוצר בנוסף לחומר והמידע הרב שניתן לו, זה נתונים ספציפיים הקשורים לצדדים שלישיים, שחשיפתם תסכן את החברה ותחשוף אותה לתביעות. בעקשנות בלתי־מוסברת ובלתי־הגיונית באוצר סירבו לחתום על שמירת סודיות, החזרת הנתונים בתום הבדיקה ואי־שימוש בהם למטרות מסחריות אחרות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker