מי מנסה לגנוב בחינות באוניברסיטת בר אילן?

מייל שנשלח למספר מרצים בבר אילן מעלה חשש לניסיון גניבה של בחינות. לא מדובר בתופעה ייחודית, גם במכללת כנרת נעשה נסיון כזה ובטכניון הגניבה אפילו הצליחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אנשי הסגל האקדמי באוניברסיטת בר אילן קיבלו באחרונה הודעה אלקטרונית חד משמעית ממדור הבחינות של האוניברסיטה, המזהיר מפני התחזות דיגיטלית. "מצ"ב מייל אשר נשלח לשני מרצים", נכתב בהודעה. "הרינו להודיעכם, כי מייל זה לא נשלח כלל ממדור הבחינות. חשוב שתדעו ותזהרו מלהשיב למיילים אלו. לידיעתכם, המייל של האוניברסיטה אינו מסתיים כלל ב-GMAIL !".

וזו לשון המייל שקיבלו המרצים: "במסגרת היערכותנו לקיום בחינות בתנאים מיוחדים במדור מעורבות חברתית, נבקשך להעביר בהקדם האפשרי עותק אלקטרוני של טפסי הבחינות לכתובת: biu.exam.office@gmail.com לאחר קבלת הקבצים ישלח אישור במייל חוזר".

מסתבר שהניסיון לגנוב בחינות אינו תופעה מיוחדת רק באוניברסיטת בר אילן. במכללת כנרת חוו תופעה דומה כשסטודנטית פתחה תיבת דואר אלקטורנית חיצונית בשם מרצה, וביקשה ממדור בחינות כי יעבירו לתיבה את הבחינה. מדור בחינות פנה אל המרצה כדי לשאול מדוע, אז הסתבר כי מדובר בהתחזות. הסטודנטית נתפסה והורחקה לצמיתות. גם בטכניון קיבלו המרצים הוראה שלא לשלוח מיילים מתיבות חיצוניות.

אוניברסיטת בר אילןצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker