מערכת החינוך מציגה: תפקידה של האישה בעולם - "לדאוג לבעלה שלא יחסר לו דבר"

מבחן פתור מסמינר חרדי מוכר מבהיר מה לומדות הבנות, כפי שנחשף בחדשות ערוץ 2

מבחן פתור מסמינר חרדי, "בית יעקב הישן" למורות, מבהיר מה לומדות הבנות, כפי שחשף היום (ג') יאיר שרקי, כתב חדשות ערוץ 2. היום הגיע המבחן, כולל השאלות והתשובות, לידיו של שרקי, שגם פירסם אותו בחשבון הטוויטר שלו.

מדובר במבחן במקצוע הנקרא "הבית  היהודי", שנלמד בסמינר חרדי על תיכוני מוכר בירושלים, בו לומדות נערות בנות 20-14. בין היתר מתבקשות הבנות להסביר "מהו תפקידה של האישה בעולם?" התשובה, שמקבלת וי "מאשר" היא "לדאוג לבעלה שלא יחסר לו דבר".

מבחן "הבית היהודי" בסמינר חרדי על תיכוני

בשאלה הבאה נשאלות התלמידות - "מדוע האיש צריך עזר?" - "כי התפקיד שלו ללמוד והוא לא יכול לעשות את התפקיד של האישה", עונה התלמידה ומקבלת עוד וי. "תני דוגמאות כיצד האישה מעודדת ומשמחת את בעלה", שואלת המורה. "מחייכת אליו, נחמדה איתו, דואגת לכל צרכיו", עונה התלמידה ומקבלת וי ליד תשובתה ואפילו תוספת המילה "יפה!".

הסמינר סירב להגיב.

מכון "בית יעקב הישן" למורות הוא אחד ממוסדות החינוך החרדים הידועים והוותיקים ביותר, שנוסד עוד ב-1939. מדובר גם בבית ספר גדול בו לומדים כ-1,700 תלמידות. בית הספר הוכר על ידי משרד החינוך, כבית ספר מוכר שאינו רשמי. המשמעות היא שמשרד החינוך מפקח עליו ותיקצב אותו בכ-32 מיליון שקל בשנת 2014 מתקציב המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker