שיתוף פעולה אקדמי: אוניברסיטת חיפה תקים מרכז מחקר בשנחאי

אוניברסיטת חיפה מצטרפת לאוניברסיטת ת"א ולטכניון שחתמו על הסכמי שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות בסין ■ שיתוף הפעולה עם ECNU יקדם שילוב של הידע והיכולות של האקדמיה הסינית והישראלית

ליאור דטל
ליאור דטל

 אוניברסיטת חיפה תקים בסין מרכז מחקר משותף עם אוניברסיטת ECNU - east china normal משנחאי. בזאת מצטרפת האוניברסיטה בחיפה לאוניברסיטת תל אביב ולטכניון שחתמו על שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות בסין. עם זאת, באוניברסיטת חיפה מבהירים כי זהו מרכז ראשון מסוגו בשנחאי שמשותף לאקדמיה הישראלית והסינית.

האוניברסיטה מדורגת במקום ה-44 מתוך 100 אוניברסיטאות סיניות, לפי דירוג האוניברסיטאות של אוניברסיטת שנחאי. במרכז המחקר ישתתפו חוקרים מישראל וחוקרים מהאוניברסיטה הסינית פעולה במחקרים בנושא מדעי המוח, חינוך מתמטי וטכנולוגי, מחשוב, ניהול נתונים וניהול סביבתי. שיתוף הפעולה יאפשר לחוקרים ישראלים לקבל מענקי מחקר מקרנות מחקר סיניות.

"זהו צעד נוסף בפעילות הבינלאומית של אוניברסיטת חיפה, שיפתח בפני חוקרים מהאוניברסיטה אופקים חדשים, הן מבחינת הידע והיכולות האקדמיות המתפתחות של האקדמיה הסינית, הן מבחינת התשתיות המחקריות והן מבחינת המשאבים", נמסר מרקטור האוניברסיטה פרופ' דוד פרג'י, שחתם על ההסכם מול נשיא אוניברסיטת ECNU. "אוניברסיטת חיפה גאה להיות האוניברסיטה הראשונה בישראל שפותחת מרכז אקדמי מחקרי בשנחאי. זהו צעד חשוב למוסד, שמייצג את חשיבות שיתוף הפעולה הבינלאומי עם מוסדות אקדמיים מובילים בעולם, ואת ההערכה הרבה שרוכשת סין למחקר ולאקדמיה הישראלית", אמר פרג'י.

לפני כשלושה חודשים ביקרו נציגים מאוניברסיטת ECNU באוניברסיטת חיפה. לביקור הגיעו גם נציגים מהשלוחה הסינית של אוניברסיטת ניו יורק (NYU) הממוקמת ב-ECNU, במהלכו דנו הצדדים בהקמת מרכז מחקר משותף. באפריל תצא משלחת של 20 חוקרים מאוניברסיטת חיפה כדי לסכם על המחקרים הראשונים שיבוצעו במסגרת המרכז המשותף. ECNU היתה האוניברסיטה הראשונה בסין להכשרת מורים וכיום היא משתפת פעולה עם אוניברסיטאות שונות בארץ.

קמפוס הנמל של אוניברסיטת חיפהצילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker