עיצומים באוניברסיטת בן גוריון: עובדי המנהלה מאיימים לשבש את הבחינות בסוף השבוע

מאז יום ראשון שיבשו עובדי המנהלה את הפעילות באוניברסיטה ■ יו"ר מועצת עובדי המינהלה: "עובדי המינהלה מוזנחים כבר יותר מעשור"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

עובדי המינהלה באוניברסיטת בן גוריון, הכוללים כ-1,200 איש, הכריזו על סכסוך עבודה נגד הנהלת המוסד כבר ב-2013. בהנהלת האוניברסיטה אמרו בתגובה כי הניסיונות להמשך המו"מ עם העובדים נכשלו, לאחר שמועצת עובדי המינהלה סרבו להמשיכו ללא קבלת תוספת שכר מיידית. באוניברסיטה הסבירו כי ההנהלה אינה יכולה להעניק לעובדים תוספות שכר ללא אישור הממונה על השכר באוצר.

יו"ר מועצת עובדי המינהלה באוניברסיטה, אבנר מזרחי, המשמש כראש מדור תכנון ופיקוח באוניברסיטה אמר כי "ציבור עובדי המינהלה באוניברסיטה מוזנח ונשכח כבר יותר מעשור. השכר הממוצע של עובדי המינהלה באוניברסיטה הוא הנמוך ביותר בהשוואה לכל מוסדות ההשכלה הגבוהה".

לדבריו, העובדים דורשים בין היתר תוספת שכר ממוצעת של כ-12% שתינתן בשלוש פעימות, מענק התייעלות שלדבריו ניתן לאחרונה לעובדים בשנת 1994, ומתן קביעות לחלק מהעובדים. כמו כן, העובדים המנהליים דורשים שיפור של התנאים הסוציאליים שלהם, שלטענתם נמוכים באופן משמעותי חברי הסגל האקדמי הבכיר. "אנחנו והמרצים עובדים באותו מוסד. השכר יכול להיות שונה אבל לא יכול להיות שהתנאים הסוציאלים יהיו שונים".

"האוניברסיטה התפתחה בעשור האחרון והעומס על העובדים גדל. מאז 1994 שולשו מספר המבנים באוניברסיטה, כמות הסטודנטים גדלה פי ארבעה, אבל מצבת כוח האדם נותרה כפי שהיתה, והעומס על כל העובדים גדל".

אוניברסיטת בן גוריוןצילום: אליהו הרשקוביץ

בנייר עמדה של הנהלת האוניברסיטה על העיצומים נכתב כי "הנהלת האוניברסיטה מאמינה כי הדרך הראויה לנהל סכסוכים וליישב חילוקי דעות היא בניהול משא ומתן פתוח וענייני במטרה לקדם באופן משותף את תנאי העסקתם של העובדים, כמו גם לתת מענה לצרכי האוניברסיטה, כל זאת תוך גילוי הבנה הדדית, הגינות, כנות ותום לב. רק כך ניתן להגיע להסכמות, אשר יאפשרו פנייה משותפת לממונה על השכר באוצר לאישורה של תוספת השכר לעובדי הסגל המנהלי והטכני באוניברסיטה, כל זאת לצד ביצוע שינויים שישפרו את האקלים הארגוני.

מהאוניברסיטה נמסר כי ההנהלה הגישה לעובדים המנהלים הצעה לסיום סכסוך עבודה שכוללת פנייה לממונה על השכר באוצר לאישור תוספת שכר לעובדים המינהליים בעלות שנתית של 6 מיליון שקל, מענקים שנתיים לעובדים מצטיינים, ומענקים לעובדים ותיקים.

"למרבה הצער מועצת העובדים השיבה כי היא אינה מוכנה כלל לדון בהצעה וסירבה להידברות כלשהי. זוהי התנהלות כוחנית, שאין לה אח ורע במערכת יחסי עבודה, אין בה כדי לקדם דבר, והיא עלולה לגרור את האוניברסיטה, שאנו מאמינים כי היא יקרה לכולנו, למאבק חסר תוחלת שרק יסב נזקים לכל הצדדים", אמר סגן הנשיאה ומנכ"ל האוניברסיטה, דוד ברקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker