המכון הטכנולוגי חולון לא יוכל להעניק דרגות פרופסור חבר באופן עצמאי

הבעת אי אימון קשה מצד המל"ג מונעת מהמכון הענקת דרגת פרופסור חבר באופן עצמאי - בשל "דיווחים בעייתיים"

טלי חרותי-סובר

ב-2011 נתנה המל"ג למכון הטכנולוגי חולון אישור להעניק דרגת פרופסור־חבר בתחומים ספציפיים, כמו מתמטיקה שימושית והנדסת חשמל, באופן עצמאי. לאחרונה החליטה לשלול ממנה את הזכות הזו, כאשר הסיבה לכך היא ש"המועצה להשכלה גבוהה מצאה כי דיווחי המכון הטכנולוגי חולון בנושא ההרשאה היו בעייתיים".

בהחלטתה מפרטת המל"ג תהליכים בעייתיים במיוחד בהענקת התואר הנחשק, בין היתר - קבלת המלצות מאנשים איתם יש למועמד לא מעט מחקרים משותפים, מה שיוצר ניגוד עניינים. עוד מצאה המל"ג, כי רשימת הממליצים עליהם הצהירה הוועדה אינה מתאימה לרשימה הסופית המופיעה בהמלצה, וכי לא ברור בדיוק מה הייתה דרגתם של הממליצים.

מן המלג נמסר כי "המכון הטכנולוגי חולון אינו רשאי בשלב זה להעניק דרגת פרופ' חבר בתחומים המצוינים, לאור אי־עמידה בתנאי ההרשאה שקבעה מל"ג. כאשר יגישו בקשה חדשה העומדת בתנאי ההרשאה - תבחן עמידתם בקריטריונים".

דובי פלגצילום: עופר אמיר

כזכור, המכון הטכנולוגי חולון סובל מלא מעט ליקויים גם בצד המנהלי - המנכ"ל לשעבר, דובי פלג, נמצא בימים אלה בחקירת משטרה בחשד לטוהר מידות, אחרי סדרת תחקירים ב-TheMarker שהובילה לדו"ח מבקר המדינה קשה במיוחד.

זה לא מנע מיו"ר הועד, המנהל צבי טרופ, להגיע יחד עם עורך הדין של המכללה, רענן הר זהב, וכן הנשיא אדוארד יעקובוב (שאחראי על הצד האקדמי) עד למשרדי הממונה על השכר באוצר לפני כשבועיים, כדי לבקש עבור פלג תנאי פרישה מפליגים, שערכם עומד על כ-800,000 שקל מן הקופה הציבורית. הממונה, ביחד עם המל"ג, כבר הודיעו כי לא יענו לבקשה החריגה.

עכשיו מסתבר שמכון, המתוקצב בכל שנה בכ-80 מיליון שקל מקופת משרד החינוך, לא יוכל עוד להעניק תואר פרופסור חבר בשל שימוש בעייתי באישור שניתן לו.

מן המכון לא נמסרה תגובה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker