מחאת הסרדינים

ההורים ישבשו את הלימודים במחאה על הצפיפות בכיתות

בשנתיים האחרונות משרד החינוך הפסיק את התוכנית מ-2008 לצמצום מספר התלמידים בכיתות, וקיצץ ב-90% את התקציב לתוכנית לצמצום התלמידים בכיתות בבתי הספר העל יסודיים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מובילי "מחאת הסרדינים" - המאבק להורדת הצפיפות בכיתות – הכריזו על שיבוש הלימודים ביום שישי בשבוע הבא בבתי הספר היסודים ברחבי הארץ. מובילי המחאה, שצברה תאוצה בחודש האחרון, מתכננים להשבית את הלימודים למשך שעה אחת בבוקר – ולא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר עד לשעה 9:00.

כיתות הלימוד בישראל הן הצפופות ביותר בעולם המערבי, ואף צפופות יותר מאשר בכמה מדינות מתפתחות. עקב החלטת משרד החינוך הצפיפות בכיתות צפויה לגדול בשנת הלימודים הקרובה. אתמול פורסם ב-TheMarker כי בשנתיים האחרונות משרד החינוך הפסיק את התוכנית מ-2008 לצמצום מספר התלמידים בכיתות, וכי קיצץ ב-90% את התקציב לתוכנית לצמצום התלמידים בכיתות בבתי הספר העל יסודיים.

עם זאת, המשרד טען כי התוכנית תוקצבה בסעיפי תקציב אחרים כך שלא ניתן לעקוב אחר יישומה. עד לרגע זה כ-50 ראשי ערים ומועצות מקומיות ברחבי הארץ הביעו תמיכה במחאה' וכך גם יושבי ראש של

הנהגות הורים בכ-60 ישובים. בין ראשי הערים שהביעו תמיכה במחאה נמנים איציק ברוורמן, ראש עיריית פתח תקווה, משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, ראש מועצת ירוחם, מיכאל ביטון, ראש המועצה בני שמעון, סיגל מורן, וראש עיריית נס ציונה, יוסי שבו.

כיתה בבית ספר רמות בירושליםצילום: אמיל סלמן

מחר יקיימו מובילי המחאה הפגנה בדרך נמיר בשעה 07:45 בבוקר והפגנה נוספת בצומת פולג בנתניה בשעה 08:30 בבוקר. ההפגנות קיבלו את אישור המשטרה וצפויים להשתתף בכל אחת כ-150 איש.

"זו יריית הפתיחה למחאה הציבורית שנתחיל בשבוע הבא שיכלול סבב של הפגנות נוספות במוקדים שונים בארץ ושיבוש הלימודים ביום שישי", אמרה אורטל שניצר, ממובילות המחאה. לדבריה, "ההחלטה שלא לשלוח את ילדנו לבתי ספר במשך שעה אחת התקבלה פה אחד באסיפת הנהגת הורים בכל הארץ ובדיונים של המטה הארצי המורחב של 'מאבק הסרדינים'. אנחנו בטוחים שההורים ישתפו איתנו פעולה מכיוון שהם מבינים שזהו מאבק למען עתיד ילדיהם".

לאחרונה הודיע שר החינוך שי פירון, כי ינסח תוכנית להוספת מורות לכיתות הלימוד– כתחליף לצמצום הצפיפות בכיתות – בשיתוף ארגון ההורים הארצי ומרכז השלטון המקומי. ככל הנראה, תוכניתו של פירון תיושם רק בשנת הלימודים שתחל ב-2016. מובילי מחאת הסרדינים הביעו התנגדות לדבריו של פירון והם דורשים ממנו ליישם פתרונות מידיים שייכנסו לתוקף בשנת הלימודים הקרובה שתפתח בספטמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker