"הפכו אותנו לזאבות": אחת המורות המשפיעות בישראל פותחת הכל

בלי מסכות ובלי להסתתר מאחורי מסרים פדגוגים: מיכל מדמון חושפת את הפחדים של המורים, הבעיות במערכת וההזדמנויות ששנת הקורונה הביאה אתה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל מדמון. "המורות מגיעות להשתלמויות, אוכלות עוגייה - ואז יושבות ומקשיבות למנחה. בהתאם, גם התלמידים יהיו פסיביים בכיתה"
מיכל מדמון. "המורות מגיעות להשתלמויות, אוכלות עוגייה - ואז יושבות ומקשיבות למנחה. בהתאם, גם התלמידים יהיו פסיביים בכיתה"צילום: מגד גוזני
ליאור דטל

12 שנים עבדה מיכל מדמון כמחנכת וכמורה למתמטיקה באולפנות בבית שמש ובמחוז תל אביב, וכמדריכת מורים, אבל היא התחילה להרגיש שמשהו לא בסדר. "היו לי כאבי בטן כמורה וכמדריכת מורים. הרגשתי שהדברים לא אמורים לפעול כך".

מדמון, 37, שמועסקת כמדריכת מורים ארצית במטה משרד החינוך, וגם כאחראית על הטמעת תוכנית של הטכניון לעידוד פרקטיקות הוראה חדשות בכיתות, החליטה לעשות מעשה והקימה קבוצת פייסבוק בשם ״חינוך 2020 — למערכת חינוך אפקטיבית יותר״. הקבוצה, שנועדה לתת מסגרת לשיח שבו יוצעו פעולות שישנו את מבנה שבוע העבודה של המורים בישראל, הוקמה לפני כשלוש שנים, וכיום חברים בה כבר כ–30 אלף אנשי חינוך. אבל כשהגיעה השנה המיוחלת, במקום רפורמה בתפקיד המורות, התפרצה מגפה עולמית שהשביתה את הפעילות בבתי הספר ונטעה הרס במערכת החינוך.

תגובות