מערכת החינוך לא התאוששה: "התלמידים במצוקה - ואין לנו יכולת לתת להם מענה"

המדינה דאגה לחיסונים, אבל לא לחוסן הנפשי של תלמידיה: החזרה המיידית למסגרות החינוכיות לאחר תקופה ארוכה ומורכבת הותירה רבים במצב נפשי פגיע ■ משרד החינוך לא התכונן למצב, המורים נדרשים להספיק את כל החומר הלימודי - והתלמידים קורסים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

ב-12 באפריל, בערב שבו החליטה הממשלה לחדש את הפעילות בבתי הספר באופן מלא, הציג משרד החינוך נתונים חלקיים - אך קשים - המעידים על פגיעה נפשית בקרב תלמידים רבים בתקופת הקורונה. הנתונים הצביעו על עלייה של עשרות אחוזים בדיווחים על תסמיני דיכאון, תחושת בדידות, ואף נטייה אובדנית בקרב תלמידים. 

המקרה של אורי (שם בדוי), בן 13, הוא דוגמה לתופעה: מאז ביטול הקפסולות וחידוש הלימודים באופן מלא במערכת החינוך, הוא מסרב להגיע לבית הספר. "היו לו קשיים לימודיים עוד לפני הקורונה שהחריפו בזמן הלמידה בזום ופגעו לו בביטחון העצמי״, אומרת אמו. ״אבל עכשיו, כשכולם חזרו בבת אחת ללימודים, הלחץ על הכיתה גדל, כל שבוע יש מבחן אחר והמורות רצות בחומר הלימודי. בשבועיים האחרונים בעיית ההתנהגות שלו החריפה - הוא כועס וצועק כל בוקר וכמעט אינו מגיע ללימודים. פניתי למורה שלו והיא אמרה שאין מה לעשות, הלחץ גדול ושכל התלמידים מתמודדים עכשיו עם קשיים כאלה ואחרים. כשדורשים ממנה להספיק את החומר עד סוף השנה היא לא יכולה להתפנות ולטפל ב-40 תלמידים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker