החיסונים למורים: רוב עובדי ההוראה נרשמו לחיסון; רק 3% מסרבים

80 אלף עובדי הוראה נרשמו לחיסון – 65% מ-121 אלף העובדים שקיבלו פנייה ■ 42 אלף עובדי הוראה דיווחו כי כבר חוסנו או החלימו ■ הסתדרות המורים הודיעה כי בינתיים לא תממש את איום סכסוך העבודה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורה ממוגנת בבית הספר. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבה
מורה ממוגנת בבית הספר. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבהצילום: עופר וקנין

רוב עובדי ההוראה בישראל נרשמו לקבלת חיסון הקורונה או שכבר קיבלו אותו, ורק 3% מהמורים מסרבים להתחסן, כך עולה מנתוני משרד החינוך. 

מבצע חיסוני הקורונה למורים יצא לדרך השבוע, אך התעכב בעקבות חילוקי דעות בין משרד החינוך למשרד הבריאות באשר לנתונים על המורים. 

עוד לפני מבצע החיסונים הרשמי למורים, רשויות מקומיות רבות כבר חיסנו את המורים ביוזמה עצמאית. בתל אביב, המורים חוסנו לפני כשבוע וחצי, ולאחר מכן חוסנו מורים ברמת גן וביישובים נוספים כמו עפולה, נצרת עלית, ירושלים, הרצליה ורמת השרון. 

לפי משרד החינוך, המשרד פנה עד כה ל-121.3 אלף מורים ועובדים במערכת החינוך. בישראל 198 אלף מורים, אך גם עשרות אלפי סייעות ועובדים נוספים במערכת החינוך שזקוקים לחיסון, כך שעד כה, משרדי החינוך והבריאות פנו רק לחלק מהעובדים בבתי הספר ובגני הילדים. 

לפי המשרד, כ-79.5 אלף מהמורים וצוותי החינוך שקיבלו את הפנייה (65%) נרשמו לקבלת החיסון. נוסף על כך, 41.9 אלף כבר חוסנו או דיווחו שהחלימו מקורונה. 

רק 6,645 מורים אמרו כי אינם מעוניינים להתחסן – 3.3% מכלל המורים בארץ, וכ-5.5% מתוך המורים והעובדים במערכת שקיבלו את הפנייה הראשונית מהמשרד. 

ביום שלישי נכנס לתוקפו סכסוך העבודה של הסתדרות המורים, שהוכרז בגלל העיכוב במתן החיסונים למורים, לאחר שהמדינה העניקה קדימות לעובדים במגזרים אחרים כמו רשות שדות התעופה, משרד ראש הממשלה, משק המים והנמלים. 

הסתדרות המורים הודיעה כי בינתיים לא תפעיל את סכסוך העבודה, ולכן לא תפגע בלמידה מרחוק, אך הסכסוך לא יסתיים עד שיחוסנו כל המורים שיבקשו להתחסן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker