לאחר שנים של הפקרות: אושרו התקנות לפיקוח על גני הילדים הפרטיים

מפעילי המסגרות הפרטיות יידרשו לעמוד בתנאי סף דומים לאלה הנדרשים מהמסגרות המסובסדות והמפוקחות ■ ח"כ ג'בארין: "אני מברך על המתווה, אך על הממשלה לייחד תקציבים נוספים לשיפור בטיחות ותנאי הילדים"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

בתום דיון שהתנהל אתמול (שני) בכנסת במשך 14 שעות, אישרה הוועדה לזכויות הילד, בראשות ח"כ יוסף ג'בארין (הוועדה לזכויות הילד), את התקנות של חוק הפיקוח על מעונות היום והגנים הפרטיים לגילאי 3-0. כך, תוכל המדינה ליישם את חוק הפיקוח על מעונות היום, שנחקק לפני כשנתיים.

התקנות עוסקות בתנאי סף בסיסיים במיוחד להכשרת העובדים במעון, תנאי בטיחות, ומספר הילדים שיהיו באחריות כל מטפלת. אתמול בוקר הסתמן כי אין רוב לאישור התקנות וכי ייתכן שלא יאושרו. לפי הפשרה שאושרה בסופו של דבר, במסגרת התקנות החדשות והרזות יותר, מפעילי המסגרות הפרטיות יידרשו לעמוד בתנאי סף דומים לאלה הנדרשים מהמסגרות המסובסדות והמפוקחות, כמו של ויצ"ו ונעמת. מדובר על תנאי סף שנחשבים לנמוכים במיוחד בהשוואה למקובל במדינות המפותחות, שיקלו על המסגרות הפרטיות אך לא יביאו לשיפור איכות של רובן באופן משמעותי. לבסוף, נקבע מתווה שיאפשר לבחון את יישום התקנות בתום תקופת זמן מסוימת, ולאחר מכן ניתן יהיה להגדיל את סף הדרישות מהמעונות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker